Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Ādas gleznas

No 2023. gada 13. oktobra līdz 26. novembrim Bauskas muzejā būs apskatāma mākslinieces Ildas Sīlis darbu izstāde “Ādas gleznas”.

“Brīnišķīgāka materiāla par ādu nav”, tā Ilda Sīlis.

Izstādē eksponēti pēdējos gados tapuši darbi - ādas gleznas, kas radītas meklējot jaunas formas un izteiksmes līdzekļus. Katra glezna ir ar savu noskaņu, raksturu, mirkļu izjūtu un toņu gammu. Tās ir vēstījums par mūsu krāšņi ziedošo, zaļo zemi, jūru - saulrieta atspīdumu jūrā, gaismas rotaļas viļņos, bezgalīgi daudzās krāsu noskaņas debesīs - viss ir neizsmeļams glezniecisks motīvs - iekšējais dialogs starp skatītāju un tēlu - cilvēka un dabas harmonija, dzimtās zemes un jūras mīlestība, tautas sakņu un tradīciju apziņa.

“Tēlainība ir dziļi asociatīva, katram skatītājam pašam minama. Idejas rodas pašas no sevis, neapzināti un brīvi, tikai laiks vajadzīgs. Māksla ir domāšanas veids. Dažreiz krāsa primārā, citreiz forma vai tēls, bet visa pamatā ir radīšanas prieks, izceļot ādas samtaino maigumu, faktūru un skaistumu. Ādas mākslā īstenoju visu, ādas gleznas dzīvo savu dzīvi citā dimensijā”, saka māksliniece.

Ilda Sīlis 1971. gadā beigusi Igaunijas Valsts Mākslas akadēmiju Tallinā. No 1968. gada piedalās izstādēs un kopš 1973. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre, Jūrmalas pilsētas Mākslinieku biedrības biedre, Latvijas Mākslas grāmatsējēju un ādas dizaina asociācijas biedre. Māksliniece aktīvi veicinājusi ādas mākslas uzplaukumu Latvijā.

Mākslinieces darbus skatījuši un atzinīgi vērtējuši Igaunijā, Zviedrijā, Somijā, Vācijā, Japānā, Francijā, Lielbritānijā, Krievijā, ASV, Spānijā, Austrālijā u.c. Darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā, Latvijas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijā un privātkolekcijās visā pasaulē.

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauska.muzejs@bauskasnovads.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close