Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Mākslinieces Andas Sproģes jubilejas gleznu izstāde "Saruna ar sevi"

No 2022. gada 9. aprīļa līdz 10. maijam Bauskas muzejā būs skatāma mākslinieces Andas Sproģes jubilejas gleznu izstāde “Saruna ar sevi”

Izstādes atvēršana un tikšanās ar mākslinieci 9. aprīlī plkst. 13:00.

“Mani iedvesmo ceļojumi, jūra, ūdens, gaisma, sajūtas un daba kopumā. Tāpēc pēdējo gadu laikā gleznās, caur dažādu emociju prizmu, tiek apspēlēta ūdens tēma - fiziski, emocionāli un psiholoģiski pārdzīvotais kā ūdens kustība, kā vētra, dramatiski krāsu salikumi. Ūdens, kas atrodas cilvēka ķermenī ir nepārtrauktā kustībā, ceļā uz jaunrades meklējumiem. To sajūtu katru dienu, tāpēc vienmēr esmu ceļā uz….”, māksliniece Anda Sproģe.

Iedvesma izstādei “Saruna ar sevi” gūta dabā. Krāsu daudzveidība, smalkas, tonālas nianses, ko rada saule, gaisma, lietus, mākoņi, ēnas un koki, emociju un gara brīvība.

Māksliniecei patīk gleznot akrila tehnikā, lazējoši un plūstoši. Caurspīdīgos pigmenta slāņos, toņi klājas citi pār citu. Aizrauj tieši darbs ar pašu krāsu, tās jaukšana, notecējumi, šķiešanās, mešana, pilināšana. Tas viss atstaro viņas sajūtas mākslas darbā.

Emocijas un pārdzīvojumus reflektē ne tikai vizuālā valoda, bet arī mūzika, kam ir liela loma sajūtu pasaulē. Tāpēc, izstādei “Saruna ar sevi” tiek radīts īpašs skaņu celiņš, kas papildinās emocionālo pārdzīvojumu. Mūzikas autors ir mūziķis Normunds Everts.

Izstādes laikā tiks atskaņota māksliniece video uzruna, kurā viņa atklāj savus iedvesmas avotus, kas rosina radīt un raisa sarunu ar sevi.

Ar aicinājumu radīt māksliniece Anda Sproģe vēršas arī pie izstādes apmeklētājiem – vērojot gleznas un ieklausoties mūziķa Normunda Everta speciāli izstādei radītajā skaņu celiņā – atrast savu krāsu sajūtu vai stāstu. Izglītības iestāžu audzēkņiem būs pieejamas tam paredzētas darba lapas.

Anda Sproģe - māksliniece un mākslas pedagogs. 2004. gadā beigusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultāti, kā mākslas pedagogs, gleznotāja Jura Utāna vadībā. Ikdienā strādā Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā par mākslas programmas vadītāju un gleznošanas skolotāju.

Aktīvi piedalās starptautiskos un valsts mēroga projektos, grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Kopš 2002. gada bijušas vairākas personālizstādes. Pēdējā, lielākā “Izraēlas piezīmes”, 2020. gadā Salaspils Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā.

 

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauska.muzejs@bauskasnovads.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close