AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

 
Tradicionālais Ziemassvētku ieskaņas pasākums
"AK, EGLĪTE"
 
 
Pirmssvētku laikā 14. un 15.decembrī muzejs tradicionāli rīko pasākumu "AK, EGLĪTE".

14.decembrī plkst.10.00 un plkst.12.00 aicinām uz pasākumu bērnudārzu un sākumskolu audzēkņus. Savus viesus gaidīsim muzeja pagalmā ar siltu tēju un pankūkām. Šajā dienā aicinām ņemt līdzi pašu darinātus eglīšu rotājumus, lai greznotu egles muzeja pagalmā.
Kopā ar muzeja darbiniekiem un Tautas lietišķās mākslas studijas "BAUSKA" dalībniekiem rotaļās un dziesmās tiks izstāstīts  grauda ceļš - no vārpas līdz baltiem miltiem, zeltainām pankūkām un svētku pīrāgiem.
Savu dalību pasākumā grupām 14.decembrī lūdzam pieteikt pa tālruni 639 60508.

Bet - 15.decembrī no plkst. 12.00 līdz 15.00 aicinām bērnus, ģimenes un individuālus apmeklētājus uz radošo darbnīcu.
Kopīgi gatavosim Ziemassvētku apsveikumus un eglīšu rotājumus, lasīsim pasakas, dzersim tēju un patērzēsim.|
Ieeja no pagalma puses!
Uz tikšanos!
 

 
----------------------------------------------
----------------------------------------------
 
 
Muzejā atklāta, nu jau par tradīciju kļuvušo, Latvijas Tekstilmozaīkas biedrības izstādi “MANA LATVIJA”.
Darbi izstādei tapuši pēdējo divu gadu laikā un katrā darbā ir savs Latvijas stāsts – laiks un domas.
Ar saviem darbiem baušķeniekus un viesus iepazīstinās tekstilmozaīkas meistares no Rīgas, Jūrmalas,
Madlienas, Liepājas Šauļiem (Lietuva) un Bauskas.
Ar īpašu pietāti un atbildības sajūtu darbus šai Latvijas jubilejas izstādei darinājušas
Bauskas tekstilmozaīkas grupas dalībnieces ar vadītāju Guntu Skeltoni, lai pateiktu cik ļoti mīļa mums visiem ir Latvija.
Izstāde būs apskatāma līdz 15.janvārim.
----------------------------------------------
                                    "DEVIŅDESMITIE NO SIMTS"
                             
  26.10.2018 - 13.01.2019

 
Muzeja izstāde “DEVIŅDESMITIE NO SIMTS” ir īslaicīgs turpinājums Bauskas muzeja ekspozīcijai  “Bauska laikā un cilvēki Bauskā 20.gs.”. Izstāde veltīta pēdējai 20.gadsimta desmitgadei  un 21.gadsimta pašam sākumam, kas ar Latvijas valsts atdzimšanu iesāka jaunu laikmetu – sākās valstiski nozīmīgas politiskās, sociālās un kultūras pārmaiņas, kas atbalsojās arī tepat, Bauskas pilsētā.
Pārmaiņas Latvijā raksturo - kas bija aizliegts padomju laikā, tas kļuva atļauts deviņdesmitajos. Izstādē aplūkojamas vairākas tā laikmeta liecības, kas atspoguļo gan Latvijas vēsturei nozīmīgus notikumus, gan tā laika sadzīvi -  Baltijas ceļu, barikāžu laiku, jauno tirgus ekonomiku, tehnoloģisko uzplaukumu, iemūžinātus foto mirkļus no vēsturē paliekošiem notikumiem Bauskas pilsētā, kā arī, iespēju ielūkoties īstā 90.gadu tirgū ar tam laikam raksturīgiem priekšmetiem, daļu ievestiem no Rietumiem, ko bija iespēja iegādāties savā īpašumā – sākot no elektronikas, beidzot ar tam laikam neredzētiem pārtikas poduktiem.

Izstāde aplūkojama no š.g. 26.oktobra līdz 2019.gada 13.janvārim
 
 
----------------------------------------------
Lieliem un maziem muzeja apmeklētājiem piedāvājam ielūkoties "PASAKU NAMIŅĀ"
 
                       

Pasaku namiņā dzīvo princeses un prinči, fejas, musketieri un dažādi zvēriņi.
Apskatāmas arī mūsdienu rotaļlietas un autorlelles, kā arī dažādas kolekcijas, kurās ir 19. un 20.gadsimta oriģināli vēsturiski eksponāti. 
P.S. Pasaku rūķis atļauj ieiet tikai pa 3 apmeklētājiem.
----------------------------------------------
----------------------------------------------
0
Bauskas muzejā īstenots projekts
 “GLEZNOTĀJAS 20.GADSIMTA  20.- 30.GADOS LATVIJĀ”
 
     Ar VKKF finansiālu atbalstu (€ 1800) laika posmā no 2018.gada 3.aprīļa tika īstenots projekts un tika veikta Leontīnes Zēbaueres ( 1878 – 1963) gleznu restaurācija. Gleznas restaurēja profesionāla  restauratore Līga Jansone.
      Bauskas muzejs sadarbojas arī ar mākslas vēsturnieci,  mākslas zinātņu doktori Baibu Vanagu.  B.Vanaga pētījusi sievietes mākslinieces Latvijā no 19.gadsimta vidus līdz 1915.gadam. Šo mākslinieču vidū padziļināti pētīta arī pretrunīgi vērtētās novadnieces Leontīnes  Zēbaueres daiļrade.  No 20.gadsimta sākuma sievietēm – gleznotājām, Leontīnes  Zēbaueres  darbi ir saglabājušies tikai Bauskas muzejā.    Muzejs plāno ceļojošu tematisku izstādi “GLEZNOTĀJAS  20. GADSIMTA 20. – 30. GADOS LATVIJĀ”,  kas iekļausies Latvijas valsts simtgades svinību pasākumu kopumā. Izstādē būs apskatāmas aptuveni 25 gleznas.
 
      Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanas, aizsardzības, izpētes un pieejamības nodrošināšanai plašākai sabiedrībai ilglaicīgā periodā, tika restaurētas 4 gleznas (5 gleznojumi), kas bija ļoti kritiskā stāvoklī. Viens audekls gleznots no abām pusēm un būtu eksponējams tā, lai to var ērti aplūkot.
    Projekta restaurācijas rezultātā tiek saglabāts Zemgales novada kultūrvēsturiskais mantojums,  radīts muzeja apmeklētājiem priekšstats  par 19. un 20.gadsimta Zemgales kultūrvēsturisko vidi, kultūras daudzveidību un nacionālo krājumu Bauskas novadā un tiks izveidota ceļojoša tematiska izstāde.
----------------------------------------------
                             DĀVINĀJUMS MUZEJAM NO KANĀDAS

Bauskas muzejs jūnija mēnesī saņēma dāvinājumā no Kanādā dzīvojošās Arnolda Nulīša krustmeitas - Gundegas Vilks (dzimusi Smilga),  trīs Arnolda Nulīša gleznas: “Lasītāja”, "Vētra", “Kad zeme dus”.
Gundega Vilks, cēlusies no Rudlapu dzimtas un bija saglabājusi šīs gleznas.
Jēkabs Rudlapa strādāja par skolotāju Codes pagastā 45 gadus un mācīja arī Arnoldu Nulīti. Skolotājs dzīvojis kaimiņos Arnolda vecākiem Krūklāju mājās. Jauneklis tur bieži ciemojies un apspriedis dažādas “pasaules” un mākslas lietas. Arnolda mājās visi strādājuši lauku darbus un nevienam nebijis pa prātam viņa iestāšanās Mākslas Akadēmijā un „dīkdienība”.
 Krūklāju meita 1936.gadā apprecējās ar Krišu Smilgu un viņu pirmā meita Gundega kļuva par Arnolda krustmeitu. Smilgu ģimeni viņš uzskatījis par saviem vienīgajiem radiem Kanādā.
Arī Bauskas 1.vidusskolai dāvinātās gleznas, ko 2003.gadā atveda Brūmeļu Andrejs, nāk no Smilgu dzimtas Kanādā.     


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 
----------------------------------------------
     Bauskas muzejs iesaistās
"Erasmus+: Jaunatne darbībā"
 
No 2018.gada 14. līdz 18.maijam Bauskas muzeja speciāliste Agnija Ruhocka «Erasmus+: Jaunatne darbībā« ietvaros apmeklēja organizētu semināru Polijas pilsētā Serockā “Shadow the culture”.
«Erasmus+: Jaunatne darbībā« ir Eiropas Savienības programma, kurā jauniešiem vecumā no 13 līdz 30, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas kompetences un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus. Viens no šādiem projektiem bija arī “Shadow the culture”, ko organizēja  Jaunatnes starptautisko programmu Polijas aģentūra, kura izludināja pieteikšanos vairākās Eiropas valstīs, tostarp Latvijā ar Jaunatnes starptautiskās programmas aģentūras starpniecību.
“Shadow the culture” seminārs bija veltīts kultūras institūciju, tostarp muzeju, bibliotēku, nevalstisko organizāciju un citu darbiniekiem, kas strādā ar jauniešiem, izmantojot neformālās izglītības metodes. Seminārā piedalījās 15 dalībnieki, kuri pārstāvēja tādas valstis kā Latvija, Polija, Horvātija, Zviedrija, Dānija, Ungārija u.c.
Semināra mērķis bija iepazīstināt ar "Erasmus+" jaunatnes jomas 1. pamatdarbības iespējām  – jauno darbinieku pieredzes apmaiņas un mācību vizītes mobilitātes aktivitātēs, atbalstīt sadarbību izveidi starp iesaistītajām organizācijām, un atbalstīt projekta idejas, ko iespējams īstenot "Erasmus+" programmas jaunatnes jomā.Intensīvajā grupu darbā apmācību treneres strādāja arī ar dalībnieku motivācijas un pašapziņas celšanu, kā arī, palīdzēja apzināt dažādas problēmas darbā ar jauniešiem un rast risinājumu tām.
Par savu iegūto pieredzi un galvenajām atziņām Agnija Ruhocka dalījās organizētā tikšanās reizē 2018.gada 20.jūnijā Bauskas muzejā, uzaicinot Bauskas kultūras iestāžu un organizāciju pārstāvjus, ar mērķi informēt par iespējām kultūras darbiniekiem iesaistīties un nebaidīties rakstīt projektus «Erasmus+: Jaunatne darbībā« ietvaros.
Atsaucoties uz semināru “Shadow the culture”, kurā pirmo reizi kā mērķauditorija bija tieši muzeju, bibliotēku, kultūras centru, nevalstisko organizāciju darbinieki, kas aktīvi strādā ar jauniešiem, izmantojot neformālas izglītības metodes, Agnija Ruhocka mēģināja iedrošināt turpināt attīstīt starptautisku aktivitāti no kultūras iestāžu darbiniekiem arī tepat Latvijā.
  
 
 
----------------------------------------------
Bauskas muzeja krājumā ir viena
no lielākajām Zemgales jostu kolekcijām Latvijā. 
9.novembrī muzejs piedalījās JPPI "Jelgavas reģionālā tūrisma centra lekcijā "Zemgales jostas" Jelgavas Sv Trīsvienības baznīcas tornī.
Lekcijas uzskatāmībai muzejs deponēja 38 Aijas Ozolas jostas.
 
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Bauskā un apkārtnē šeit:    http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/pasakumi-bauska-un-apkartne-2017

* Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzejuhttp://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage
 
* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 77166

Pēdējās izmaiņas: 2018-12-05

Google