AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI                 22.jūnijā atvērts no 10 līdz 17
                         23.jūnijā  - slēgts
                         24.jūnijā  - slēgts

  
      LUSTĪGUS LĪGO SVĒTKUS UN JĀŅU DIENU!
  
                            
----------------------------------------------
              
----------------------------------------------
                                      
              ROLANDA KRIŠJĀNA gleznu personālizstāde
                              “MĪLESTĪBAS PIKSEĻI”
              
                                 18.06.2016 -17.07.2016
 
         Mākslinieks Rolands Krišjāns dzimis 1966. gadā Rīgā, absolvējis J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un  Latvijas Mākslas akadēmijas monumentāli dekoratīvās glezniecības nodaļu.  1995. gadā iestājies Jauno mākslinieku apvienībā.
        Rolands Krišjāns piedalījies daudzās  izstādēs un arī  šobrīd mākslinieka gleznas atrodas privātkolekcijās Vācijā, Anglijā, Francijā, Japānā, ASV, Kanādā, Krievijā un Šveicē.
      Izstādē MĪLESTĪBAS PIKSEĻI”  būs apskatāmas nedaudz vairāk kā 30 gleznas, kas pamatā tapušas pēdējo 5 gadu laikā. Portreti, ainavas, klusās dabas, abstrakcijas – dažādi žanri un formālie risinājumi raksturo šīs ekspozīcijas kopainu. Īpašu uzmanību gleznotājs pievērš faktūrai, krāsai un gaismai.
Izstāde būs apskatāma līdz 17. jūlijam.
----------------------------------------------
TLMS "Bauska" izstāde
"VERAM VAĻĀ PŪRA LĀDI..."

             
                                                            
 Bauskā savu veikumu studijas dalībnieces atrāda katru otro gadu, dodot iespēju apskatīt arī jaunākos darinātos darbus. Izstādē piedalās 16 studijas dalībnieces (aktīvi studijā darbojas 20 amatnieces), dažādu paaudžu – seniores, vidēja vecuma dāmas un jaunietes, ar saviem darbiem.  Tajā var apskatīt mūsu novadnieču darinātās segas, galdautus, lielos lakatus, lina dvieļus, grīdas celiņus un  citas jaukas lietas – maučus ar pērlīšu rakstu, plecu lakatus no linu šķiedras (izejvielas tiek iegādātas  Biržu linu rūpnīcā), un jaunums – lakati no mohēras dzijas.

Studija lepojas, ka kolektīvā joprojām darbojas ilggadējas audējas – Aldona Juškevica, Anna Mūrniece, Dzintra Mētele, Ināra Zalstrupa, Vanda Timpare.          Vairākas audējas savus darbus darina ne tikai studijā, bet arī mājās. Pēdējos gadus studijas dalībnieku skaitu papildinājušas jaunas dalībnieces, kas labprāt mācās un pārņem pieredzējušo audēju prasmes.

Ar savu pirmo darbu – tekstiliju - arheoloģisku tērpa komplektu izstādē piedalās V.Plūdoņa muzeja speciāliste Signe Samsone: “Tērps tika darināts kā senatnē – pati noaudu materiālu vilnas svārkam, šuvu tikai ar rokām, nevis ar šujmašīnu. Šādu tērpa komplektu darināju arī savai meitai. Ar meitu dziedam Ceraukstes folkloras kopā “Laukam pāri” un tērps ir neatņemama dalībnieka sastāvdaļa, ar ko patiesi lepojamies”.

Dvīņumāsas Evija Šveca un Inguna Naika ir jaunās paaudzes amatnieces. Evijas mērķis ir  izgatavot pilnu tautastērpa komplektu, kas jau daļēji īstenots.
Seniores Annas Mūrnieces etnogrāfiskie audumi un atdarinājumi ir aizceļojuši uz ASV, Indiju, Zviedriju u.c. valstīm,- dēls strādājot starptautiskā firmā un braucot komandējumos mammas darinājumus ved kā suvenīrus no Latvijas.

Studijas dalībnieces jau gatavojas 60 gadu jubilejai, kuru atzīmēs 2017.gada sākumā.
Izstāde būs apskatāma līdz 14.augustam.
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Zemgalē 2016 šeit  http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/tradicionalie-pasakumi-zemgale-2016

*Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas.
Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS"

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte"
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzeju:
http://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage

 
* No 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 24204

Pēdējās izmaiņas: 2016-06-21

Google