AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

                                                                             No 13.septembra līdz 3.oktobrim 
                                                                      Jāņa (Jana) Rozentāla izstāde
                                    
- iecavnieku veltījums Iecavas un Latvijas jubilejā

                                         

Bauskas muzejā iespēja aplūkot unikālu fotoizstādi, kurā ir iespējams iepazīties ar Iecavu, tās apkārtni, iecavniekiem un to dzīvi pagājušā gadsimta 20.- 40.gados.

Senās fotogrāfijas tika saglabātas pateicoties Kasparam Beitiņam un viņa ģimenei, kuru ģimenes īpašumā nonāca Iecavas novada Rožlejas mājas. Māju jaunie saimnieki bēniņos atrada lielu kasti ar fotoplatēm, vairāk kā 300 fotogrāfijas. To autors ir tā laika mājas saimnieks Janis Rozentāls. Fotoplatēs ir saglabājušās unikālas vēstures liecības no pagājušā gadsimta 20-40 gadiem, fotogrāfijās ir gan Iecavas un tās apkārtnes skati, gan tajās iemūžināta iecavnieku ikdiena un svētku brīži. Lai arī fotografēšana bija J.Rozentāla vaļasprieks, fotogrāfijās var redzēt autora eksperimentētāja dabu, prasmi pierunāt līdzcilvēkus fotografēties un spēju "noķert" mirkli.
 

----------------------------------------------
 
Ērikas Kumerovas izstāde “INTUITĪVĀS SPĒLES”
/02.09 - 26.09./
 

Šajā izstādē būs apskatāmi gleznotājas Ērikas Kumerovas 30 darbi, kas īpaši atlasīti šai izstādei un tapuši no 2016. līdz 2017.gadam. Gleznas veidotas eļļas tehnikā uz audekliem. Dabā novēroti motīvi mākslinieces redzējumā pārtop intuitīvās fantāzijās. Ērikas darbos vērojami izteiksmīgi un dzidri krāsu toņi, eleganta kompozīcija, viegli, nesamāksloti triepieni un veikla tehnika. Tie rada pozitīvas un dzīvi apliecinošas emocijas skatītājos. Māksliniece lauž stereotipus un spēlējas ar tēliem un mērogiem. Kādā gleznā tikko jaušams taurenis, citā pūce vai sieviete, vēl citā šalko mežs.
Izstādes nosaukums atklāj, ka savus darbus Ērika glezno intuitīvi, ļaujoties priekšnojautai un sajūtām. Darbs pats it kā ved uz priekšu un kādā brīdī kā brīnums atklājas gala rezultāts. Arī pieredze ir klāt esoša, jo daudzās dabas studijas atstājušas neizdzēšamus nospiedumus, kas ir svarīgi gleznošanas procesā. Māksliniece saka: “Esmu gandarīta, ja manos darbos ir jaušama, harmonija, dinamika, pārsteigums, dzidrums un prieks. Man nepatīk provocēt vai šokēt. Savā mākslā es runāju par cilvēka iekšējo būtību, ne par sociālām problēmām”.
Ērika Kumerova ir dzimusi Rīgā. Pēc pamatskolas mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, tad sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Studējot akadēmijā, Ērika piedalījās konkursa izstādē un kļuva par Humboldt State University stipendijas laureāti. Mācības turpinājās nu jau Kalifornijas Humboldta Universitātē Klusā okeāna piekrastē. Pēc diviem gadiem, atgriezusies no Savienotajām Valstīm, Ērika ieguva arī Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu.
Ērika Kumerova ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre un Jūrmalas mākslinieku grupas biedre. Regulāri piedalās grupu rīkotajās, kā arī citās izstādēs.
Izstāde “Intuitīvās spēles” skatāma Bauskas pilsētas muzejā, Kalna ielā 6, Bauskā no 2.09.2017 – 26.09.2017
Sandra Dambiniece
----------------------------------------------
     No 6.septembra līdz 1.oktobrim apskatāma muzeja tematiska izstāde
   "SABIEDRISKĀ KĀRTĪBA BAUSKĀ 20.GADSIMTA 1.PUSĒ"
 
Viens no nepieciešamajiem un pirmajiem valsts uzdevumiem vienmēr  ir bijusi kārtības un drošības garantēšana valsts iekšienē, personu un viņu likumīgo darbību aizsardzība pret varbūtējiem draudiem un uzbrukumiem.
19. un 20. gadsimta mija raksturīga ar arvien straujāku mūsdienām pielīdzināmu likumu un pilsētu valžu veidotu sabiedriskās kārtības un drošības iestāžu attīstību.
Izstāde “Sabiedriskā kārtība Bauskā 20. gadsimta pirmajā pusē” piedāvā ielūkoties šī laika nozīmīgāko Bauskas sabiedriskās kārtības organizāciju – apriņķa policijas, Bauskas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības un Bauskas 13. aizsargu pulka izveidē un darbā cariskās Krievijas (1900-1917), Latvijas Republikas (1918-1940), PSRS pirmās okupācijas (1940-1941) un nacistiskās Vācijas okupācijas laikā (1941-1944).
Izstāde apskatāma  no 2017.gada 6.septembra līdz 2017.gada 1.oktobrim.

                                                                                
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Bauskā un apkārtnē šeit:    http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/pasakumi-bauska-un-apkartne-2017

* Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzejuhttp://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage
 
* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 40655

Pēdējās izmaiņas: 2017-09-21

Google