AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

                      Bauskas muzejs pateicas
Muzeju nakts atbalstītājiem un  sadarbības partneriem:

* Bauskas Mākslas skolas pedagogiem, audzēkņiem un vecākiem,
* Fotostudijas "Bauska"dalībniekiem un Lindai Kaufmanei,
* SIA U&A,
* Bārbeles folkloras kopai "Tīrums",
* modes zīmolam "AMORALLE",
* SIA "Gaļas pārtsrādes uzņēmumam Nākotne"


 
 
----------------------------------------------

 Izcilā ainavista Jāņa Gunāra Kalnmaļa
 retrospektīva gleznu izstāde“AKMEŅI UN KOKI”.

13.05.2016. – 05.06.2016
                          
                                    
Jānis Gunārs Kalnmalis dzimis 1939. gada 20. jūnijā Rīgā. Beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju. LMA mācījies figurālās glezniecības klasē pie Latvijas glezniecības klasiķiem – Eduarda Kalniņa, Leo Svempa un Induļa Zariņa. Izstādēs piedalās kopš 1967. gada un Latvijas Mākslinieku savienības biedrs ir kopš 1979.gada.
J.G.Kalnmalnmaļa mātes dzimtā puse ir Aizpute. Saņemot mantojumā mātes māju ar dārzu,  jau vairākus gadu desmitus  mākslinieks uzskata  sevi par aizputnieku.
J.G.Kalnmalis glezno paša izveidotajā autortehnikā, kurā apvienots akrils, eļļa un “vēl šis tas”. Radošā darbība ir ļoti plaša: figūru kompozīcijas — sporta un vēsturiskās tēmas, portreti, klusās dabas — krāsaini, kupli puķu pušķi, akti — dekoratīvi komponēti, ziedu klēpju ieskauti. Tomēr mākslinieku visvairāk interesējusi tieši ainava. Gleznotāja  vadmotīvs – lai skatītājiem patiktu viņa uzgleznotais -  ainavas, portreti, klusās dabas, ziedi. Darbu tēmas tiek mainītas,  bet koku tēma viņam ir īpaši tuva. Pērn  atzīmējot  75 gadu jubileju Liepājā bija skatāma viņa jubilejas izstāde.
Bauskas muzejā mākslinieks veidojis savdabīgu piegājienu izstādes iekārtošanā. Šeit pskatāmas ne tikai gleznas, bet arī studijas, jo J. G. Kalnmalis ir viens no retajiem mūsdienu māksliniekiem, kurš glezno dabā un dara to ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un citviet pasaulē.
Gleznotāja J. G. Kalnmaļa darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas un Krievijas Mākslas fondos, privātkolekcijās Eiropas valstīs, Amerikā, Austrālijā. Personālizstādes norisinājušās daudzās Latvijas pilsētās, Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Luksemburgā, Nīderlandē. Piedalījies starptautiskajos mākslinieku plenēros Luksemburgā un Polijā. Veiksmīga sadarbība vairāku gadu garumā izveidojusies ar galeriju „Ars Arrakoski” Somijā.
----------------------------------------------
                                   
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Zemgalē 2016 šeit  http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/tradicionalie-pasakumi-zemgale-2016

*Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas.
Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS"

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte"
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzeju:
http://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage

 
* No 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 23958

Pēdējās izmaiņas: 2016-05-25

Google