AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

Vēl tikai līdz 28. jūnijam
     Muzejs savu dzimšanas dienu svin 1. janvārī. Doma par muzeja izveidošanu Bauskas intelektuāļu aprindās radās jau pirms Otrā pasaules kara, bet to neizdevās līdz galam īstenot.
     1946. gada decembrī Latvijas PSR Ministru padomes Kultūras un izglītības iestāžu komiteja uzdeva Bauskas apriņķa kultūrizglītības nodaļas vadītājam S. Milašam likvidēt Baznīcas mākslas vēstures muzeju Rundālē un organizēt Bauskas novada pētīšanas muzeju.  Muzejam ierādīja telpas Kultūrizglītības nodaļas metodiskajā kabinetā-Rīgas ielā 6. 
     70 gadu pastāvēšanas laikā muzejā bijuši deviņi direktori: Olga Kuršinska, Laimonis Liepa, Māris Bērziņš, Mārtiņš Ruša, Ilmārs Enītis, Māris Skanis, Aija Sprinķe, Ilga Koļenko un Baiba Šulce.
     Bauskas muzeja krājums atspoguļo Bauskas novada vēsturi, materiālo un garīgo kultūru to visdažādākajās izpausmēs – saimniecisko dzīvi, politiskos un  militāros notikumus, izglītību, kultūru,  veselības aizsardzību, sadzīvi, tradīcijas, profesionālo un tautas mākslu, reliģisko dzīvi.
     Muzeja darbības 65 gados tā krājums izaudzis līdz 59 tūkstošiem vienību, kuras veido 10 pamatkolekcijas.  Izstāde veidota no muzeja krājuma priekšmetiem, kur katram ir savs īpašs stāsts.
 
                                        
 
                                          
       Būsiet laipni gaidīti!
----------------------------------------------
----------------------------------------------

 “Medicīnas un Sarkanā Krusta vēsture Bauskā”

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un Bauskas slimnīcu izveidojis izstādi par Sarkanā Krusta un Bauskas slimnīcas vēsturi veltītu Sarkanā Krusta 95 gadu un Bauskas slimnīcas 180 gadu jubilejai.

Izstāde veltīta laika posmam no 1918.gada līdz mūsdienām un tajā apskatāmi vairāki informatīvie materiāli – priekšmeti, plakāti, fotogrāfijas, apliecības, baneri un cita informācija. Tāpat izstāde aicina paraudzīties uz mūsdienu sabiedrību no humānisma skatu punkta.
        

Izstāde būs skatāma līdz 26.jūlijam.

----------------------------------------------
 
                                                                                                                                                                         Latvijas Muzeju biedrības akcija “Apceļo Latvijas muzejus!”
 Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi un šodien apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai, kā arī Latvijas muzejiem, šogad no 1.jūnija līdz 31.augustam organizējam vasaras akciju “Apceļo Latvijas muzejus!”.
      Akcijā “Apceļo Latvijas muzejus!” piedalīsies visi Latvijas muzeji, galvenais mērķis ir pievērst uzmanību mazajiem muzejiem Latvijā (ne tikai Latvijas novados, bet arī Rīgā), veicināt to atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un parādīt šo muzeju “šarmu”.
       Aicinām akcijā iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vai viesi, kam patīk apmeklēt muzejus, iepazīt vietējo novada vēsturi un kultūras mantojumu. Kā akcijas galvenā platforma tiks izmantota lapa www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus. Lai piedalītoskonkursā, dalībniekam nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook. Apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekamjāatzīmējas savā Facebook profilā, laika līnijā ievietojot foto no apmeklētās vietas un komentējot piedzīvot, redzētu un uzzināto. Tāpat jāpievieno norāde @Apceļo Latvijas muzejus un jāatzīmē atrašanās vieta, izmantojot sociālā tīklaFacebookrīku ar vietas atzīmēšanu vai arī ierakstot konkrētu muzeju, piemēram, @Limbažu muzejs. Ar akcijas nolikumu un uzdevumiem var iepazīties Latvijas Muzeju biedrības mājas lapā www.muzeji.lv .
         Kā norāde, ka muzejs piedalās akcijā, konkrētajā muzejā būs izlikta akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” pazīšanas zīme.
         Uzvarētāji tiks noteikti, izvērtējot dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, apmeklējot muzejus un ievietojot ierakstus vismaz par 5 apmeklētiem muzejiem.
Katrs uzvarētājs iegūs 5 brīvbiļetes uz kādu no Latvijas muzejiem: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Rīgas Motormuzejs, “Laimas”šokolādes muzejs, Rundāles pils muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs.
Iepazīsim Latvijas muzejus, to izstādes un ekspozīcijas, izzināsim vietējo vēsturi, tradīcijas un kultūru, aplūkosimarī sezonālos muzejus, kuri atvērti tikai vasarā!     
 Zane Grīnvalde
LMB valdes priekšsēdētāja
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Bauskā un apkārtnē šeit:    http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/pasakumi-bauska-un-apkartne-2017

* Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzejuhttp://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage
 
* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 35371

Pēdējās izmaiņas: 2017-06-26

Google