AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI


P.S. Pasākumā tiks fotogrāfēts!
----------------------------------------------
----------------------------------------------
  

 “Atkal Bauskā pēc 90 gadiem”
 
       Izstādē apskatāmi trīs nepelnīti aizmirstu talantīgu gleznotāju darbi, ar kuriem mēs patiesi varam lepoties.
      1928.gadā Bauskā notika trīs baušķenieku, mākslas studentu Arnolda Nulīša / 1896 – 1988/, Viļa Lingas /1899 - 1962/  un Pētera Zuša/ 1905 - 1944/  gleznu izstāde.
    Pagājuši 90 gadi un mēs  atkal aicinām ielūkoties šo mākslinieku daiļradē, kas ir bijusi visai daudzpusīga un radoša  glezniecībā,  lietišķajā mākslā un  scenogrāfijā.
     Arnolds Nulītis  no 1931.-1944.gadam strādājis par zīmēšanas un mākslas vēstures skolotāju Bauskas Valsts ģimnāzijā. Viņš pratis atrast veidus, kā ieinteresēt zīmēšanā skolēnus, no viņa audzēkņiem izauguši jauni gleznotāji O.Urbāns (Urbēns), V.Mīlgrāvis, M.Ramane u.c. Profesionāli izglītotais gleznotājs līdz emigrācijai uz Kanādu, rosīgi darbojās Bauskā, Rīgas ielas 63.nama studijā. Mākslinieka vārds minēts pagājušā gadsimta 30.un 40. gadu izstāžu katalogos un recenzijās. Viņa agrīnie darbi šobrīd ir liels retums. Arnolds Nulītis miris 1988.gadā Kanādā.
    Vilis Linga  -  Arnolda Nulīša brālēns, 1931.gadā beidzis V.Purvīša dabasskatu glezniecības meistardarbnīcu. Savu diplomdarbu viņš gleznojis Bauskas apriņķa Ziedoņu tuvumā. Mākslinieks strādājis par zīmēšanas un mākslas vēstures skolotāju Bauskas Valsts ģimnāzijā.
1943.gadā piedalījies Bauskas pilsētas 500 gadu jubilejas mākslas izstādē Bauskā. No 1945.- 1946.gadam V.Linga ir bijis skolotājs un direktors Bauskas Valsts ģimnāzijā, pēc tam strādājis Bauskas 2.vidusskolā un Bauskas Vakara vidusskolā. Līdztekus darbam skolās, Bauskā Rīgas ielā atvēris gleznošanas studiju amatieriem, kurā pats bijis pasniedzējs. 
Vilis Linga miris 1962. gadā, apbedīts Rundāles novada Važītes kapsētā. 
     Pēteris Zutis.  Mācījies I.Kļaviņas ģimnāzijā. 1933.gadā beidzis R. Zariņa grafikas meistardarbnīcu, diplomdarbs - oforts „Tautas dziesma”. Par izcilajām spējām visu studiju laiku saņēmis valsts stipendiju un bezmaksas apmācību skolā. 1934.gadā Bauskas Sv.Gara Evanģēliski luteriskajā baznīcā veidojis uzrakstu” Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils” un dekoratīvu gleznojumu (egles zaru), velvē pirms altārtelpas. Mākslinieks projektējis karogus - Ozolnieku, Dobeles, Penkules pamatskolu, Bauskas rūpnieku un amatnieku biedrībai. „Bauskas Vēstnesī” ievietoti daudzi mākslinieka zīmējumi un šarži. 1943.gadā piedalījās grupas izstādē Bauskā, kas veltīta Bauskas 500-gadei. Pēteris Zutis pazudis Jelgavā cīņu laikā 1944.gadā.
                       Vilis Linga
    Pēteris Zutis      
  
                  Arnolds Nulītis
                                                                                                                                
                                                                                                                                                                                                         
                 
----------------------------------------------

Anatolija Nazarenko rotaslietu izstāde “Laikmetīgā bronza”
 /16.02.2018. – 31.05.2018./
 
    Anatolija Nazarenko aizraušanās ar rotu kalšanu sākumā bija kā hobijs, kas vēlāk kļuva par profesiju. Mākslinieks dzimis Novosibirskā, bet visu mūžu dzīvo Rīgā, pēc izglītības jurists.

   Izstādei A. Nazarenko izveidojis mūsdienu rotu un miniatūru kolekciju no bronzas, emaljas un pusdārgakmeņiem. Darbos vērojama jūgendstila motīvu ietekme. Šis stils ir autora pēdējo gadu aizraušanās.

  Visi eksponētie darbi gatavoti kaltas bronzas tehnikā, kas ir pazīstama jau divarpus tūkstošu gadus un  lieliski saskan gan ar emalju, gan ar pusdārgakmeņiem. 

   Bronzas rotaslietas tiek gatavotas vienā eksemplārā un ir unikālas.

  Anatolijs Nazarenko ar saviem darbiem piedalījies izstādēs Rīgā, Bauskā un Lietuvā.
 
----------------------------------------------
Bauskas muzeja krājumā ir viena
no lielākajām Zemgales jostu kolekcijām Latvijā. 
9.novembrī muzejs piedalījās JPPI "Jelgavas reģionālā tūrisma centra lekcijā "Zemgales jostas" Jelgavas Sv Trīsvienības baznīcas tornī.
Lekcijas uzskatāmībai muzejs deponēja 38 Aijas Ozolas jostas.
 
Foto: Laura Strēle
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Bauskā un apkārtnē šeit:    http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/pasakumi-bauska-un-apkartne-2017

* Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzejuhttp://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage
 
* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 60293

Pēdējās izmaiņas: 2018-05-18

Google