AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

    No 6.jūlija līdz 8.augustam muzejā otro reizi būs apskatāma izstāde “JĀZEPA PĪGOŽŅA BALVA LATVIJAS AINAVU GLEZNIECĪBĀ".

2018.gada 19. martā Rīgas Sv. Pētera baznīcā tika atklāta ceturtā ainavu izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”, kas kopā pulcēja māksliniekus no visas Latvijas - augstāko mācību iestāžu profesorus, studentus,  vecmeistarus un arī iesācējus. Šogad kopumā tika pieteikti 149 autoru 264 mākslas darbi, no kuriem Rīgas Sv. Pētera baznīcā tika eksponēti 112 autoru 138 darbi.

Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā žūrijas komisija 2018. gada galvenajai balvai nominēja:
*  Lailu Balodi ar darbu “Vižņi”,
*  Induli Landaus ar darbu “Pirmais sniegs”,
*  Silviju Brigitu Meškoni ar darbu “Novembris”,
*  Ilzi Mucenieci-Adamaiti ar darbu “Salaspils egles”,
*  Pēteri Postažu ar darbu “Siguldā”,
*  Jāni Plivdu ar darbu “Gaiļmuiža”,
*  Andri Vītolu ar darbu “Pāri upei, koku pavēnī”.

Visi septiņu nominantu darbi skatāmi  arī Bauskas muzejā.

 2015. gadā galveno balvu saņēma Latvijas Universitātes profesors, mākslinieks Roberts Muzis.
 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte.
 2017. gadā – mākslinieks Aldis Kļaviņš.
 2018.gada laureāts tiks nominēts septembra mēnesī Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā, kad atklās šī gada pēdējo izstādi.

Būsiet laipni gaidīti Bauskas muzejā un interesenti tiks gaidīti arī 
Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā noslēguma izstādē!
 
----------------------------------------------
                             DĀVINĀJUMS MUZEJAM NO KANĀDAS

Bauskas muzejs jūnija mēnesī saņēma dāvinājumā no Kanādā dzīvojošās Arnolda Nulīša krustmeitas - Gundegas Vilks (dzimusi Smilga),  trīs Arnolda Nulīša gleznas: “Lasītāja”, "Vētra", “Kad zeme dus”.
Gundega Vilks, cēlusies no Rudlapu dzimtas un bija saglabājusi šīs gleznas.
Jēkabs Rudlapa strādāja par skolotāju Codes pagastā 45 gadus un mācīja arī Arnoldu Nulīti. Skolotājs dzīvojis kaimiņos Arnolda vecākiem Krūklāju mājās. Jauneklis tur bieži ciemojies un apspriedis dažādas “pasaules” un mākslas lietas. Arnolda mājās visi strādājuši lauku darbus un nevienam nebijis pa prātam viņa iestāšanās Mākslas Akadēmijā un „dīkdienība”.
 Krūklāju meita 1936.gadā apprecējās ar Krišu Smilgu un viņu pirmā meita Gundega kļuva par Arnolda krustmeitu. Smilgu ģimeni viņš uzskatījis par saviem vienīgajiem radiem Kanādā.
Arī Bauskas 1.vidusskolai dāvinātās gleznas, ko 2003.gadā atveda Brūmeļu Andrejs, nāk no Smilgu dzimtas Kanādā.     


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 
----------------------------------------------
----------------------------------------------
     Bauskas muzejs iesaistās
"Erasmus+: Jaunatne darbībā"
 
No 2018.gada 14. līdz 18.maijam Bauskas muzeja speciāliste Agnija Ruhocka «Erasmus+: Jaunatne darbībā« ietvaros apmeklēja organizētu semināru Polijas pilsētā Serockā “Shadow the culture”.
«Erasmus+: Jaunatne darbībā« ir Eiropas Savienības programma, kurā jauniešiem vecumā no 13 līdz 30, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas kompetences un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus. Viens no šādiem projektiem bija arī “Shadow the culture”, ko organizēja  Jaunatnes starptautisko programmu Polijas aģentūra, kura izludināja pieteikšanos vairākās Eiropas valstīs, tostarp Latvijā ar Jaunatnes starptautiskās programmas aģentūras starpniecību.
“Shadow the culture” seminārs bija veltīts kultūras institūciju, tostarp muzeju, bibliotēku, nevalstisko organizāciju un citu darbiniekiem, kas strādā ar jauniešiem, izmantojot neformālās izglītības metodes. Seminārā piedalījās 15 dalībnieki, kuri pārstāvēja tādas valstis kā Latvija, Polija, Horvātija, Zviedrija, Dānija, Ungārija u.c.
Semināra mērķis bija iepazīstināt ar "Erasmus+" jaunatnes jomas 1. pamatdarbības iespējām  – jauno darbinieku pieredzes apmaiņas un mācību vizītes mobilitātes aktivitātēs, atbalstīt sadarbību izveidi starp iesaistītajām organizācijām, un atbalstīt projekta idejas, ko iespējams īstenot "Erasmus+" programmas jaunatnes jomā.Intensīvajā grupu darbā apmācību treneres strādāja arī ar dalībnieku motivācijas un pašapziņas celšanu, kā arī, palīdzēja apzināt dažādas problēmas darbā ar jauniešiem un rast risinājumu tām.
Par savu iegūto pieredzi un galvenajām atziņām Agnija Ruhocka dalījās organizētā tikšanās reizē 2018.gada 20.jūnijā Bauskas muzejā, uzaicinot Bauskas kultūras iestāžu un organizāciju pārstāvjus, ar mērķi informēt par iespējām kultūras darbiniekiem iesaistīties un nebaidīties rakstīt projektus «Erasmus+: Jaunatne darbībā« ietvaros.
Atsaucoties uz semināru “Shadow the culture”, kurā pirmo reizi kā mērķauditorija bija tieši muzeju, bibliotēku, kultūras centru, nevalstisko organizāciju darbinieki, kas aktīvi strādā ar jauniešiem, izmantojot neformālas izglītības metodes, Agnija Ruhocka mēģināja iedrošināt turpināt attīstīt starptautisku aktivitāti no kultūras iestāžu darbiniekiem arī tepat Latvijā.
  
 
 
----------------------------------------------
Bauskas muzeja krājumā ir viena
no lielākajām Zemgales jostu kolekcijām Latvijā. 
9.novembrī muzejs piedalījās JPPI "Jelgavas reģionālā tūrisma centra lekcijā "Zemgales jostas" Jelgavas Sv Trīsvienības baznīcas tornī.
Lekcijas uzskatāmībai muzejs deponēja 38 Aijas Ozolas jostas.
 
Foto: Laura Strēle
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Bauskā un apkārtnē šeit:    http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/pasakumi-bauska-un-apkartne-2017

* Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzejuhttp://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage
 
* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 65916

Pēdējās izmaiņas: 2018-07-12

Google