AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

 
ALEKSANDRAS ČUDNOVSKAS eglīšu rotājumu kolekcijas izstāde
 “ZIEMASSVĒTKU SAPŅI”

/1.12.2017 – 28.01.2018/ 
Aleksandra Čudnovska - ALC ART dibinātāja -  mākslinieces un kolekcionāres Tamāras Čudnovskas meita. Aleksandra uzaugusi ģimenē, kura ir saglabājusi senlietas no 19.gs. sākuma līdz 20.gs. beigām. Šie unikālie priekšmeti ir iedvesmojuši Aleksandru radīt mūsdienu lietišķās mākslas darbus, kas atspoguļo pagājušo gadsimtu stilus.
ALC ART – smalkuma mirdzums,- preču zīme ALC ART ir dibināta 2014. gadā.
Dizaina zīmols Alc Art TM  ir unikāli rokdarbi. Tos ir veidojuši  Latvijā zināmi mākslinieki, kuri iedvesmojušies no Jūgendstila un Art Deko laika mākslas tendencēm. Ar roku apgleznoti stikla egļu rotājumi, dažādi lietišķās  mākslas priekšmeti un aksesuāri ir radīti gan kā ekskluzīva dāvana, gan kā interjera elements svētku noskaņai. 
Izstādē  „Ziemassvētku sapņi” Aleksandra rāda unikālus rokdarbus, kuri ir arī apgleznoti un dekupēti.  Šis process ir ļoti ilgs un darbietilpīgs, un tas prasa lielu pacietību un uzmanību.

Īpašs juveliera darbs ir Ziemassvētku rotājumu turētāji. Mākslinieks izmanto jūgendstilam raksturīgo, vijīgo ornamentu formu un dekorē tos ar kristāliem un pusdārgakmeņiem.
Dekori no ALC ART tiek eksponēti muzejos, kā arī lieliski papildina mājas interjerus.
----------------------------------------------
No 1. decembra līdz 14. janvārim 2018.g. Bauskas muzejā apskatāma Jāzepa Pīgožņa balvas “Par labāko Latvijas ainavu glezniecībā” konkursa darbu 3. izstāde sadarbībā ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju. 
 Izstāde kopā pulcējusi gan augstāko mācību iestāžu profesorus un studentus, gan vecmeistarus un iesācējus. No 21. marta līdz 25. jūnijam tā bija skatāma Rīgas Sv. Pētera baznīcā.
Bauskā būs skatāmi 40 darbi, tai skaitā, 2015.g. laureāta Roberta Muža, 2016.g. laureātes Silvijas Linartes darbi  no Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma un protams šī gada laureāta Alda Kļaviņa darbs. Šogad Jāzepa Pīgožņa balvas pasniegšanas ceremonija notika Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā.
 Izstāde ir vērtīgs notikums, kas pulcē māksliniekus-ainavistus no visas Latvijas, ļaujot iepazīt jaunus vārdus, “satikt” jau iemīļotus autorus, redzēt, kā mainās mūsdienu Latvijas lauku un pilsētas vide mākslinieku redzējumā. 
2015. gadā Jāzepa Pīgožņa balvas pasniegšanu Latvijas ainavu glezniecībā iedibināja Preiļu novada dome un Rīgas dome sadarbībā ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Zinātņu akadēmiju, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu, un arī idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču, un māksliniekiem Jāni Anmani un Jāni Strupuli.                                            
 
----------------------------------------------
----------------------------------------------
 
    
Šī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja sagatavotā izstāde ir piedāvājums reģionālajiem Latvijas muzejiem iepazīties ar daļu no 2015. gadā rīkotās 5. Rīgas starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles „Tradicionālais un laikmetīgais” darbiem. Šīs triennāles kā viens no Eiropas aktuāliem nozares pasākumiem tiek rīkotas Izstāžu zālē „Arsenāls” kopš 2001. gada.
Triennāļu organizatoru iecere ir veidot augstvērtīgu izstādi, kas parādītu aktuālāko un inovatīvāko, kas šobrīd redzams tekstilmākslas nozarē Eiropā un visā pasaulē.
 
----------------------------------------------
Bauskas muzeja krājumā ir viena no lielākajām Zemgales jostu kolekcijām Latvijā. 
9.novembrī muzejs piedalījās JPPI "Jelgavas reģionālā tūrisma centra lekcijā "Zemgales jostas" Jelgavas Sv Trīsvienības baznīcas tornī.
Lekcijas uzskatāmībai muzejs deponēja 38 Aijas Ozolas jostas.
 
Foto: Laura Strēle
----------------------------------------------
BAUSKAS MUZEJĀ TOP ZEMGALES JOSTA

    
Bauskas muzeja krājumā ir viena no lielākajām Zemgales jostu kolekcijām Latvijā. Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” vadītāja Sanita Behmane – Baibakova Valsts svētku mēnesī, šajā nedēļā uzsāka Zemgales jostas aušanu. Jostas raksts “aizņemts” no Aijas Ozolas jostu rakstiem, nedaudz pārveidojot. Audēju valodā runājot tika uzmesta bize jostai, tā tika ievilkta stellē, sanītīta un uzsākta aušana.
Šis 30 cm posms tapis nepilnās piecās stundās.

 
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Bauskā un apkārtnē šeit:    http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/pasakumi-bauska-un-apkartne-2017

* Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzejuhttp://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage
 
* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 47208

Pēdējās izmaiņas: 2017-12-11

Google