AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

PASĀKUMI: BAUSKA UN APKĀRTNE 2019
https://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi


* IENĀC VIRTUĀLĀ EKSKURSIJĀ BAUSKAS MUZEJĀ, TAUTAS LIETIŠĶĀS MĀKSLAS STUDIJĀ "BAUSKA" un V.PLŪDOŅA MUZEJĀ:
Apskati un nāc ciemos!
 http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska
 
----------------------------------------------
Piektdien, 24.maijā plkst.16.30
atklās 
Yang Chuanxi un Yang Zhao
/baušķenieku/  gleznu izstādi
"MĒS DZĪVOJAM BAUSKĀ"

/24.05. - 18.06.2019/
    No  24.maija līdz 18.jūnijam Bauskas muzeja izstāžu zālēs būs skatāma  gleznotāju Yang Chuanxi un Yang Zhao izstāde.
   Izstādē savus darbus eksponē ķīniešu mākslinieku ģimene, kura tagad dzīvo Bauskā. Smalki niansētajās eļļas gleznās un akvareļos jūtama apkārtējās vides ietekme un tās maigā spēka pieskāriens.  
  Yang Chuanxi absolvējis Sičuanas Tēlotājmākslas akadēmijas eļļas glezniecības nodaļu. Viņš ir piedalījies dažādos dizaina projektos, kuros ir atzinīgi novērtēts un saņēmis godalgas. Pašlaik mākslinieks ir atgriezies pie savas pirmās mīlestības – glezniecības. Viņa glezniecības filozofija liks jums domāt un interesēties par apkārt esošo pasaules skaistumu.
    Yang Zhao mīl dzeju un glezniecību. Viņa ir strādājusi par mākslas redaktoru avīzē. Savās gleznās māksliniece ar bērna acīm vēro pieaugušo pasauli, viņas glezniecība ir tīra un skaista.  Yang Zhao darbus ir iecienījuši kolekcionāri. Skaistā Latvijas ainava, īpaši Bauskas apkārtne, ir iedvesmojusi mākslinieci jaunām, radošām idejām. Jaunākajai  darbu sērijai  viņa ir devusi nosaukumu “Zemes dzeja”.
    Mākslinieki cer uz skatītāju atzinību un grib dāvināt izstādes apmeklētājiem poētismu ikdienas dzīvē.

Pasākuma laikā tikšanās ar  Yang Chuanxi un Yang Zhao.

P.S. Pasākuma laikā tiks fotografēts.
Būsiet laipni gaidīti!
 
 
----------------------------------------------
             
                   
           
Otrdien, 28. maijā plkst. 19.00 
 

                               
                            Dzejas izrāde “Plūdons un Upes dievs”
 

 
Viļa Plūdoņa vārda dienā 28. maijā V. Plūdoņa muzejs aicina
uz JRT aktiera Viļa Daudziņa iestudēto dzejas izrādi “Plūdons un Upes dievs”.
 
    Iestudējuma ideju raksturo raksturo JRT aktieris Vilis Daudziņš: “Skanēs baisas un jutekliskas balādes, heroiskas poēmas, un arī pa kādai smieklīgai rindai, kas tik labi raksturo šo daudzšķautnaino dzejnieku.
Četri  lieliski mūziķi: Ieva Nīmane, Artūrs Bērziņš, Ernests Mediņš un  Jēkabs Nīmanis curvīs lasījumu ar īpaši šim notikumam sarakstītu mūziku.
    Tas būs mūsu stāsts par mākslinieku ar neatkārtojamu muzikalitāti un ritma izjūtu. Virtuozu vārda meistaru. Balāžu un poēmu karali. Cilvēku, kurš kļuva par Upes dievu Plūdoni”.
   “Daiļlasīšana līdzās teātrim un dziedāšanai ir viens no cēlākajiem un augstākajiem izpriecas avotiem un viens no lietderīgākajiem un ieteicamākajiem sabiedrības laika kavēkļiem. Pacilādama jūtas un izglītodama prātu, daiļlasīšana veicina sabiedrības estētisko ieražu izdaiļošanu.”  
  Tie ir Viļa Plūdoņa vārdi no viņa sarakstītās grāmatas “Deklamacija jeb daiļlasīšana.” Mēs nolēmām sekot dzejnieka aicinājumam un ceram, ka mūsu priekšnesums pacilās jūsu jūtas, izglītos jūsu prātu un izdaiļos jūsu estētiskās ieražas.

Bezmaksas pasākums
 
BŪSIET LAIPNI GAIDĪTI!
 
----------------------------------------------

 Tautas lietišķās mākslas studijas "BAUSKA" tekstiliju
un
TLMS "KLŪGA" pinumu darbu 
izstāde

/10.05. - 03.07.2019/
                                                                          Foto R.Ābelnieks
     Bauskas muzejā atklāta Tautas lietišķās mākslas studijas "Bauska" tekstiliju un Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja Tautas lietišķās mākslas studijas “Klūga” pinumu izstāde.
      TLMS “Bauska” dalībnieces savus rokdarbus gatavo visu gadu, bet izstāde ir tā reize, kad viņu veikums tiek piedāvāts apskatei plašākai publikai. Izstādē būs apskatāmi  gan pieredzējušu un profesionālu rokdarbnieču darbi, gan pirmo mēģinājumu rokdarbi.
     TLMS "Klūga" izstādes darbu pamatā ir radošā doma un cilvēku aizrautīgais darbs. Tās dalībnieki nepārtraukti pilnveido savu meistarību, ievieš jaunus pinēju tehnikas paņēmienus, uzlabo materiāla apstrādes kvalitāti, saglabājot tā dabiskās īpašības.
Būsiet laipni gaidīti!
----------------------------------------------
 
 
ĪRAS ROZENTĀLES jubilejas izstāde "SIMFONIJA"
/17.04. - 22.05.2019/
 

 
    Gleznotājas Īras Rozentāles jubilejas izstāde “Simfonija” būs skatāma Bauskas muzejā, kur varēs ieskatīties arī izdevniecības “Neputns” izdotajā albumā“ Īra Rozentāle glezniecība / painting “ 344.lpp.
    “Laiks Īras Rozentāles gleznotājas CV ir ierakstījis, ka viņa ir pirmās padomju mākslas izglītību ieguvusī gleznotāja – abstraktās formas meistare ar izkoptu krāsas un faktūras valodu. Krāsas un faktūras estēte.” /Autore Rita Šmagre Žvīgure/.
Kad Mākslas akadēmijas studente pirmo reizi aiznesa uz republikānisko izstādi abstrakciju, žūrija to noraidīja sakot: “Ko tā Rozentāle māžojas, viņa ir laba portretiste.”
   1989.gadā Pēteris Bankovskis, rakstot par izstādi “Lāčplēsis” izstāžu zālē Arsenāls, nosauca Īras Rozentāles abstrakciju “Gaismas pils” par krāšņu saktu pie latviešu figurālās glezniecības villaines. Gleznu nopērk Mākslas fonds. Interesanti, ka tajā pašā gadā Īra tiek apbalvota ar PSRS Kultūras ministrijas Zelta medaļu.
   Māksliniece stāsta: “Kad tiku iztaujāta, kas attēlots manos darbos, skaidroju, ka abstraktā glezniecība ir tas pats, kas simfoniskā mūzika. Nu beidzot varu skatītājiem parādīt savu “Simfoniju” vienā izstādē. 1993.gadā  uzgleznoju "Veltījumu Mesiānam” un šogad pabeidzu gleznu ciklu, kas radies Olivjē Mesiāna grandiozās simfonijas “Turangalila” iespaidā. Krāsās ir interpretēta arī Pētera Vaska mūzika un radīta mana simfonija Bauskai.”
Plašāk katrs var lasīt un skatīties izdevniecības “Neputna” izdotajā albumā, tam ir 344 lpp., 2.4 kg svars un 2399 grami glezniecības.
P.S. Pasākuma laikā tiks fotografēts.

Būsiet laipni gaidīti!
----------------------------------------------

   Nominācijā «Restaurācija»
Bauskas muzeja atjaunotā ēka ieguva trešo vietu 


     Jau 21.gadu  šogad notika Latvijas būvniecības nozares 20 sabiedrisko organizāciju organizēta  skate «Gada labākā būve Latvijā 2018».  Tās mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa galarezultātu – būvi.
     Pavisam konkursā bija pieteikti 80 objekti un paziņoti konkursa «Gada labākā būve Latvijā 2018» uzvarētāji 10 nominācijās.
    Lepojamies!
----------------------------------------------
----------------------------------------------

Muzejā  varat nopirkt grāmatu "BAUSKA - pilsēta, kurā satiekas..." . Autori Raitis Ābelnieks un Aigars Urtāns.  Cena € 10.00.
Grāmata vēsta par Bauskas vēsturi dažādos laika posmos, gūsiet ieskatu dažādās pilsētas dzīves jomās, interesantiem atgadījumiem, baušķeniekiem un ielu stāstiem
----------------------------------------------
Lieliem un maziem muzeja apmeklētājiem piedāvājam ielūkoties "PASAKU NAMIŅĀ"
 
                       

Pasaku namiņā dzīvo princeses un prinči, fejas, musketieri un dažādi zvēriņi.
Apskatāmas arī mūsdienu rotaļlietas un autorlelles, kā arī dažādas kolekcijas, kurās ir 19. un 20.gadsimta oriģināli vēsturiski eksponāti. 
P.S. Pasaku rūķis atļauj ieiet tikai pa 3 apmeklētājiem.
----------------------------------------------
                             DĀVINĀJUMS MUZEJAM NO KANĀDAS
Bauskas muzejs jūnija mēnesī saņēma dāvinājumā no Kanādā dzīvojošās Arnolda Nulīša krustmeitas - Gundegas Vilks (dzimusi Smilga),  trīs Arnolda Nulīša gleznas: “Lasītāja”, "Vētra", “Kad zeme dus”.
Gundega Vilks, cēlusies no Rudlapu dzimtas un bija saglabājusi šīs gleznas.
Jēkabs Rudlapa strādāja par skolotāju Codes pagastā 45 gadus un mācīja arī Arnoldu Nulīti. Skolotājs dzīvojis kaimiņos Arnolda vecākiem Krūklāju mājās. Jauneklis tur bieži ciemojies un apspriedis dažādas “pasaules” un mākslas lietas. Arnolda mājās visi strādājuši lauku darbus un nevienam nebijis pa prātam viņa iestāšanās Mākslas Akadēmijā un „dīkdienība”.
 Krūklāju meita 1936.gadā apprecējās ar Krišu Smilgu un viņu pirmā meita Gundega kļuva par Arnolda krustmeitu. Smilgu ģimeni viņš uzskatījis par saviem vienīgajiem radiem Kanādā.
Arī Bauskas 1.vidusskolai dāvinātās gleznas, ko 2003.gadā atveda Brūmeļu Andrejs, nāk no Smilgu dzimtas Kanādā.     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 82534

Pēdējās izmaiņas: 2019-05-20

Google