AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

                              Starptautisks plenērs „Bauskas vasara 2016”
                                             29.07.2016 - 16.08.2016

 
                            
                                        Ar izstādi Bauskas muzejā 29. jūlijā sākas
                                  13.starptautiskais plenērs "Bauskas vasara 2016"
.
Šogad plenērā piedalās viesi no Gruzijas, Lietuvas un Krievijas. Latviju pārstāv plenēra idejas aizsācēja māksliniece Aina Putniņa, kā arī vairāki Latvijā zināmi gleznotāji - Agnija Ģērmane, Madara Gulbis, Māris Upzars, Anita Holma, Elga Grīnvalde u.c.
Jau otro gadu izstāde tiek atklāta plenēra sākumā, un gleznotāji izstāda līdzi atvestos darbus ar kuriem prezentē sevi Bauskā.
 Izstādes atklāšana piektdien, 29. jūlijā plkst. 16.00.
----------------------------------------------
                                     
----------------------------------------------
                             
----------------------------------------------
 

                                      

                              MĀRA KREITENBERGA jubilejas fotoizstāde
                                 "KAD MIRKLIS PAR LAIKU GARĀKS"

                                          19.08.2016. - 11.09.2016

 

                                                
                               
                               
----------------------------------------------
TLMS "Bauska" izstāde
"VERAM VAĻĀ PŪRA LĀDI..."

apskatāma līdz 11.septembrim

             
                                                            
 Bauskā savu veikumu studijas dalībnieces atrāda katru otro gadu, dodot iespēju apskatīt arī jaunākos darinātos darbus. Izstādē piedalās 16 studijas dalībnieces (aktīvi studijā darbojas 20 amatnieces), dažādu paaudžu – seniores, vidēja vecuma dāmas un jaunietes, ar saviem darbiem.  Tajā var apskatīt mūsu novadnieču darinātās segas, galdautus, lielos lakatus, lina dvieļus, grīdas celiņus un  citas jaukas lietas – maučus ar pērlīšu rakstu, plecu lakatus no linu šķiedras (izejvielas tiek iegādātas  Biržu linu rūpnīcā), un jaunums – lakati no mohēras dzijas.

Studija lepojas, ka kolektīvā joprojām darbojas ilggadējas audējas – Aldona Juškevica, Anna Mūrniece, Dzintra Mētele, Ināra Zalstrupa, Vanda Timpare.          Vairākas audējas savus darbus darina ne tikai studijā, bet arī mājās. Pēdējos gadus studijas dalībnieku skaitu papildinājušas jaunas dalībnieces, kas labprāt mācās un pārņem pieredzējušo audēju prasmes.

Ar savu pirmo darbu – tekstiliju - arheoloģisku tērpa komplektu izstādē piedalās V.Plūdoņa muzeja speciāliste Signe Samsone: “Tērps tika darināts kā senatnē – pati noaudu materiālu vilnas svārkam, šuvu tikai ar rokām, nevis ar šujmašīnu. Šādu tērpa komplektu darināju arī savai meitai. Ar meitu dziedam Ceraukstes folkloras kopā “Laukam pāri” un tērps ir neatņemama dalībnieka sastāvdaļa, ar ko patiesi lepojamies”.

Dvīņumāsas Evija Šveca un Inguna Naika ir jaunās paaudzes amatnieces. Evijas mērķis ir  izgatavot pilnu tautastērpa komplektu, kas jau daļēji īstenots.
Seniores Annas Mūrnieces etnogrāfiskie audumi un atdarinājumi ir aizceļojuši uz ASV, Indiju, Zviedriju u.c. valstīm,- dēls strādājot starptautiskā firmā un braucot komandējumos mammas darinājumus ved kā suvenīrus no Latvijas.

Studijas dalībnieces jau gatavojas 60 gadu jubilejai, kuru atzīmēs 2017.gada sākumā.
Izstāde būs apskatāma līdz 11.septembrim.
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Zemgalē 2016 šeit  http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/tradicionalie-pasakumi-zemgale-2016

*Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS"

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte"
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzeju:
http://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage

 
* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 24607

Pēdējās izmaiņas: 2016-07-29

Google