AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

----------------------------------------------
 

“MANĀM LELLĒM – 25”
T. ČUDNOVSKAS DARBU RETROSPEKCIJA

līdz 30.augustam
 
 
     Izstādē skatāmas mākslinieces darinātās lelles no dažādām tematiskām izstādēm un projektiem, sākot no 1992.gada līdz mūsu dienām. Skaidri redzams kā ir mainījies autores stils, kā ir augusi profesionālā prasme. Lelles ir veidotas ar rokām, pamatā no polimēriem māliem. Papildus izmanto vēl citus materiālus – audumus, mežģīnes, lentas, ādu, vilnu, bižutēriju u.t.t.. Lai izgatavotu oriģinālu lelli, kas ir tikai vienā eksemplārā, nepieciešams laiks no nedēļas līdz mēnesim.
    Izstādē skatāmas arī grāmatu ilustrācijas, kas zīmētas laikā no pagājušā gadsimta 70.gadiem līdz mūsdienām. Ilustrācijās redzam tēlus, motīvus un tēmas, kas ir līdzīgi eksponētajām lellēm.
 
     TAMĀRA ČUDNOVSKA – 1975.gadā beigusi J.Rozentāla Mākslas vidusskolu, 1980. gadā absolvējusi Latvijas mākslas akadēmijas interjera un iekārtas nodaļu. No 1988. gada ir Latvijas Dizaineru savienības biedre,
* No 1980. līdz 1990.gadam māksliniece projektējusi interjerus, piedalījusies izstāžu iekārtošanā un sadarbojusies ar bērnu žurnāliem,
* T. Čudnovska lelles sākusi izgatavot no 1992.gada un ir autore visām savām lellēm,
*1995.gadā izgatavojusi lelles vēsturiskai ekspozīcijai Tukuma muzejā. Veidojusi scenogrāfiju un lelles A. Čehova izrādei “Kaija” Jaunajā Rīgas teātrī A. Hermaņa iestudējumā,
* No 2004.gada strādā Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā un ir projekta autore muzeja vēsturiskajai ekspozīcijai,
* Māksliniece nodarbojas ar leļļu un rotaļlietu kolekcionēšanu un restaurāciju. Izveidota plaša seno leļļu, rotaļlietu, sadzīves priekšmetu un atklātņu kolekcija, kura atrodas Bauskas muzejā un privātā muzejā “Kolekcionāra paviljons” Rīgā,
* No 1982.gada piedalās izstādēs, bet no 1993.gada organizējusi un iekārtojusi vārāk kā 40 leļļu un rotaļlietu izstādes Latvijā un ārzemēs. Darbi atrodas Lietišķās mākslas muzejā Juveskilā (Somijā), Rotaļlietu un spēļu muzejā Helsinkos (Somijā), Rotaļlietu muzejā Tartu (Igaunijā) un privātkolekcijās daudzās pasaules valstīs.
 
Īss ieskats leļļu vēsturē.
Kopš senseniem laikiem tikušas veidotas lelles, taču kā mākslas darbs lelle uzlūkota samērā nesen. Ap 1950.gadu Amerikas mākslinieku grupa sāka interesēties par lellēm un pētīt indiāņu un inuītu naivās lellītes bez sejām. Pētniecība un mākslinieku radošais gars pārauga jēdzienā “leļļu māksla” Līdzgās intereses apvienoja cilvēkus organizācijā, Kas pazīstama, kā NIADA (The National institute of American Doll Artist) - Amerikas Nacionālais leļļu mākslinieku institūts. Šobrīd tā ir prestižākā leļļu mākslinieku organizācija, kas apvieno visslavenākos šīs jomas māksliniekus.
No 1970. līdz 1980. gadam Eiropā un Japānā dažādu nozaru mākslinieki – tēlnieki, tekstilmākslinieki, keramiķi, metālmākslinieki savas fantāzijas iemiesoja lellēs. 20.gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados šis vilnis sasniedza arī Padomju Savienību.
Jau 1965. gadā divas mākslinieces – Marga Spertāle un Maija Sarmāja izstādē eksponēja 53 lelles teātru izrāžu tērpu kostīmos. No tām iedvesmojās “Daiļrades” mākslinieki un sāka veidot suvenīrlellītes tautas tērpos. Šo lellīšu galvenā vērtība bija tērpi.
Izstāde būs apskatāma līdz 30.augustam.
 
----------------------------------------------

----------------------------------------------
 
                                                                                                                                                                               Latvijas Muzeju biedrības akcija “Apceļo Latvijas muzejus!”
 Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi un šodien apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai, kā arī Latvijas muzejiem, šogad no 1.jūnija līdz 31.augustam organizējam vasaras akciju “Apceļo Latvijas muzejus!”.
      Akcijā “Apceļo Latvijas muzejus!” piedalīsies visi Latvijas muzeji, galvenais mērķis ir pievērst uzmanību mazajiem muzejiem Latvijā (ne tikai Latvijas novados, bet arī Rīgā), veicināt to atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un parādīt šo muzeju “šarmu”.
       Aicinām akcijā iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vai viesi, kam patīk apmeklēt muzejus, iepazīt vietējo novada vēsturi un kultūras mantojumu. Kā akcijas galvenā platforma tiks izmantota lapa www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus. Lai piedalītoskonkursā, dalībniekam nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook. Apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekamjāatzīmējas savā Facebook profilā, laika līnijā ievietojot foto no apmeklētās vietas un komentējot piedzīvot, redzētu un uzzināto. Tāpat jāpievieno norāde @Apceļo Latvijas muzejus un jāatzīmē atrašanās vieta, izmantojot sociālā tīklaFacebookrīku ar vietas atzīmēšanu vai arī ierakstot konkrētu muzeju, piemēram, @Limbažu muzejs. Ar akcijas nolikumu un uzdevumiem var iepazīties Latvijas Muzeju biedrības mājas lapā www.muzeji.lv .
         Kā norāde, ka muzejs piedalās akcijā, konkrētajā muzejā būs izlikta akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” pazīšanas zīme.
         Uzvarētāji tiks noteikti, izvērtējot dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, apmeklējot muzejus un ievietojot ierakstus vismaz par 5 apmeklētiem muzejiem.
Katrs uzvarētājs iegūs 5 brīvbiļetes uz kādu no Latvijas muzejiem: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Rīgas Motormuzejs, “Laimas”šokolādes muzejs, Rundāles pils muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs.
Iepazīsim Latvijas muzejus, to izstādes un ekspozīcijas, izzināsim vietējo vēsturi, tradīcijas un kultūru, aplūkosimarī sezonālos muzejus, kuri atvērti tikai vasarā!     
 Zane Grīnvalde
LMB valdes priekšsēdētāja
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Bauskā un apkārtnē šeit:    http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/pasakumi-bauska-un-apkartne-2017

* Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzejuhttp://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage
 
* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 37522

Pēdējās izmaiņas: 2017-08-15

Google