AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

* Ienāc virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos!
 http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska
----------------------------------------------


----------------------------------------------
   VĒL TIKAI LĪDZ 20.JANVĀRIM

  "DEVIŅDESMITIE NO SIMTS"
  26.10.2018 - 20.01.2019

 
Muzeja izstāde “DEVIŅDESMITIE NO SIMTS” ir īslaicīgs turpinājums Bauskas muzeja ekspozīcijai  “Bauska laikā un cilvēki Bauskā 20.gs.”. Izstāde veltīta pēdējai 20.gadsimta desmitgadei  un 21.gadsimta pašam sākumam, kas ar Latvijas valsts atdzimšanu iesāka jaunu laikmetu – sākās valstiski nozīmīgas politiskās, sociālās un kultūras pārmaiņas, kas atbalsojās arī tepat, Bauskas pilsētā.
Pārmaiņas Latvijā raksturo - kas bija aizliegts padomju laikā, tas kļuva atļauts deviņdesmitajos. Izstādē aplūkojamas vairākas tā laikmeta liecības, kas atspoguļo gan Latvijas vēsturei nozīmīgus notikumus, gan tā laika sadzīvi -  Baltijas ceļu, barikāžu laiku, jauno tirgus ekonomiku, tehnoloģisko uzplaukumu, iemūžinātus foto mirkļus no vēsturē paliekošiem notikumiem Bauskas pilsētā, kā arī, iespēju ielūkoties īstā 90.gadu tirgū ar tam laikam raksturīgiem priekšmetiem, daļu ievestiem no Rietumiem, ko bija iespēja iegādāties savā īpašumā – sākot no elektronikas, beidzot ar tam laikam neredzētiem pārtikas poduktiem.

Izstāde aplūkojama no š.g. 26.oktobra līdz 2019.gada 20.janvārim
 
 
----------------------------------------------
----------------------------------------------

Muzejā  varat nopirkt grāmatu "BAUSKA - pilsēta, kurā satiekas..." . Autori Raitis Ābelnieks un Aigars Urtāns.  Cena € 10.00.
Grāmata vēsta par Bauskas vēsturi dažādos laika posmos, gūsiet ieskatu dažādās pilsētas dzīves jomās, interesantiem atgadījumiem, baušķeniekiem un ielu stāstiem
----------------------------------------------
Lieliem un maziem muzeja apmeklētājiem piedāvājam ielūkoties "PASAKU NAMIŅĀ"
 
                       

Pasaku namiņā dzīvo princeses un prinči, fejas, musketieri un dažādi zvēriņi.
Apskatāmas arī mūsdienu rotaļlietas un autorlelles, kā arī dažādas kolekcijas, kurās ir 19. un 20.gadsimta oriģināli vēsturiski eksponāti. 
P.S. Pasaku rūķis atļauj ieiet tikai pa 3 apmeklētājiem.
----------------------------------------------
----------------------------------------------
                             DĀVINĀJUMS MUZEJAM NO KANĀDAS
Bauskas muzejs jūnija mēnesī saņēma dāvinājumā no Kanādā dzīvojošās Arnolda Nulīša krustmeitas - Gundegas Vilks (dzimusi Smilga),  trīs Arnolda Nulīša gleznas: “Lasītāja”, "Vētra", “Kad zeme dus”.
Gundega Vilks, cēlusies no Rudlapu dzimtas un bija saglabājusi šīs gleznas.
Jēkabs Rudlapa strādāja par skolotāju Codes pagastā 45 gadus un mācīja arī Arnoldu Nulīti. Skolotājs dzīvojis kaimiņos Arnolda vecākiem Krūklāju mājās. Jauneklis tur bieži ciemojies un apspriedis dažādas “pasaules” un mākslas lietas. Arnolda mājās visi strādājuši lauku darbus un nevienam nebijis pa prātam viņa iestāšanās Mākslas Akadēmijā un „dīkdienība”.
 Krūklāju meita 1936.gadā apprecējās ar Krišu Smilgu un viņu pirmā meita Gundega kļuva par Arnolda krustmeitu. Smilgu ģimeni viņš uzskatījis par saviem vienīgajiem radiem Kanādā.
Arī Bauskas 1.vidusskolai dāvinātās gleznas, ko 2003.gadā atveda Brūmeļu Andrejs, nāk no Smilgu dzimtas Kanādā.     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
----------------------------------------------
Bauskas muzejā īstenots projekts
 “GLEZNOTĀJAS 20.GADSIMTA  20.- 30.GADOS LATVIJĀ”
     Ar VKKF finansiālu atbalstu (€ 1800) laika posmā no 2018.gada 3.aprīļa tika īstenots projekts un tika veikta Leontīnes Zēbaueres ( 1878 – 1963) gleznu restaurācija. Gleznas restaurēja profesionāla  restauratore Līga Jansone.
      Bauskas muzejs sadarbojas arī ar mākslas vēsturnieci,  mākslas zinātņu doktori Baibu Vanagu.  B.Vanaga pētījusi sievietes mākslinieces Latvijā no 19.gadsimta vidus līdz 1915.gadam. Šo mākslinieču vidū padziļināti pētīta arī pretrunīgi vērtētās novadnieces Leontīnes  Zēbaueres daiļrade.  No 20.gadsimta sākuma sievietēm – gleznotājām, Leontīnes  Zēbaueres  darbi ir saglabājušies tikai Bauskas muzejā.    Muzejs plāno ceļojošu tematisku izstādi “GLEZNOTĀJAS  20. GADSIMTA 20. – 30. GADOS LATVIJĀ”,  kas iekļausies Latvijas valsts simtgades svinību pasākumu kopumā. Izstādē būs apskatāmas aptuveni 25 gleznas.
      Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanas, aizsardzības, izpētes un pieejamības nodrošināšanai plašākai sabiedrībai ilglaicīgā periodā, tika restaurētas 4 gleznas (5 gleznojumi), kas bija ļoti kritiskā stāvoklī. Viens audekls gleznots no abām pusēm un būtu eksponējams tā, lai to var ērti aplūkot.
    Projekta restaurācijas rezultātā tiek saglabāts Zemgales novada kultūrvēsturiskais mantojums,  radīts muzeja apmeklētājiem priekšstats  par 19. un 20.gadsimta Zemgales kultūrvēsturisko vidi, kultūras daudzveidību un nacionālo krājumu Bauskas novadā un tiks izveidota ceļojoša tematiska izstāde.


                                       V.Plūdoņa muzejā īstenots projekts 
              "V.PLŪDOŅA MUZEJA DARBARĪKU RESTAURĀCIJA"

    Ar VKKF finansētās programmas "Latvijas valsts mežu atbalstītā Zemgales kultūras programma 2018" atbalstu (€ 1500) laika posmā no 2018.gada 1.maija līdz 30.oktobrim tika īstenots projekts. Projektā tika restaurēti četri muzeja krājuma priekšmeti:  mazās malkas ragavas, biešu lapu griežamā ierīce, koka trijstūrveida ecēšas un zaru ecēšas.  Restaurētie priekšmeti iekļauti ekspozīcijā par saimniecību "Lejeniekos" V.Plūdoņa dzīves laikā un izvietoti V.Plūdoņa muzeja kūts ēkā. 
Restaurācijas darbus veica SIA "Intarsija" speciālisti.  
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 78817

Pēdējās izmaiņas: 2019-01-19

Google