AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

PASĀKUMI: BAUSKA UN APKĀRTNE 2019
https://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi


* Ienāc virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos!
 http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska
 
----------------------------------------------
----------------------------------------------
----------------------------------------------
----------------------------------------------

AIJA BAUMANE UN  STUDENTI
       Tekstila un šķiedras māksla Latvijas Mākslas akadēmijā

  /8.marts - 14.aprīlis/

      No 8.marta muzejā apskatāma LMA profesores, izcilās latviešu tekstilmākslinieces Aijas Baumanes darbu kolekcija un viņas studentu darbi.
      Daļu izstādes veido gan pirmā kursa gobelēni, gan bakalaura un maģistra diplomdarbi visplašākajā tēmu, tehniku un materiālu spektrā.
   Tekstilmākslas izpausmes ir plašas, tāpēc pirmajos studiju gados svarīgi ir apgūt amatu no pašiem pamatiem, izdibinot visu par materiāliem, krāsām un tehnikām, vēlāk šīs zināšanas papildinot ar saviem individuālajiem struktūru, formu, un vielu pētījumiem, kas aizved pie oriģināliem un pārsteidzošiem mākslinieciskiem atradumiem.  Svarīgi, ka mācību procesa laikā tuvumā ir ļoti profesionāla, pieredzējusi personība - tāda ir profesore Aija Baumane, viņa spēj saskatīt vērtīgas idejas aizmetni šķietami necilā skicē, rosināt uz eksperimentiem, iedrošināt nebaidīties no neveiksmēm un ar dažādu interesantu uzdevumu palīdzību provocēt uz padziļinātu tēmas izpēti - lai kāda tā būtu.
     Tekstilmāksliniece Aija Baumane pati savos radošajos darbos vienmēr atļaujas eksperimentēt, meklēt aizvien jaunas izpausmes formas savu filozofisko ideju īstenošanā. Būdama viena no pirmajām Tekstilmākslas nodaļas absolventēm un strādājot LMA, Aija Baumane ir stāvējusi līdzās visu profesionālo Latvijas tekstilmākslinieku paaudzēm, daloties ar savu pieredzi un zināšanām, palīdzot attīstīt topošo mākslinieku individuālo rokrakstu, organizējot izstādes un saturot kopā arī visu paaudžu šķiedras māksliniekus Latvijas Tekstilmākslinieku asociācijā.

P.S. Pasākuma laikā tiek fotografēts.

Būsiet laipni gaidīti!
----------------------------------------------
 
Trešdien, 17.aprīlī plkst. 15.00
atklās
ĪRAS ROZENTĀLES jubilejas izstādi "SIMFONIJA"

 

 
    Gleznotājas Īras Rozentāles jubilejas izstāde “Simfonija” būs skatāma Bauskas muzejā, kur varēs ieskatīties arī izdevniecības “Neputns” izdotajā albumā“ Īra Rozentāle glezniecība / painting “ 344.lpp.
    “Laiks Īras Rozentāles gleznotājas CV ir ierakstījis, ka viņa ir pirmās padomju mākslas izglītību ieguvusī gleznotāja – abstraktās formas meistare ar izkoptu krāsas un faktūras valodu. Krāsas un faktūras estēte.” /Autore Rita Šmagre Žvīgure/.
Kad Mākslas akadēmijas studente pirmo reizi aiznesa uz republikānisko izstādi abstrakciju, žūrija to noraidīja sakot: “Ko tā Rozentāle māžojas, viņa ir laba portretiste.”
   1989.gadā Pēteris Bankovskis, rakstot par izstādi “Lāčplēsis” izstāžu zālē Arsenāls, nosauca Īras Rozentāles abstrakciju “Gaismas pils” par krāšņu saktu pie latviešu figurālās glezniecības villaines. Gleznu nopērk Mākslas fonds. Interesanti, ka tajā pašā gadā Īra tiek apbalvota ar PSRS Kultūras ministrijas Zelta medaļu.
   Māksliniece stāsta: “Kad tiku iztaujāta, kas attēlots manos darbos, skaidroju, ka abstraktā glezniecība ir tas pats, kas simfoniskā mūzika. Nu beidzot varu skatītājiem parādīt savu “Simfoniju” vienā izstādē. 1993.gadā  uzgleznoju "Veltījumu Mesiānam” un šogad pabeidzu gleznu ciklu, kas radies Olivjē Mesiāna grandiozās simfonijas “Turangalila” iespaidā. Krāsās ir interpretēta arī Pētera Vaska mūzika un radīta mana simfonija Bauskai.”
Plašāk katrs var lasīt un skatīties izdevniecības “Neputna” izdotajā albumā, tam ir 344 lpp., 2.4 kg svars un 2399 grami glezniecības.
P.S. Pasākuma laikā tiks fotografēts.

Būsiet laipni gaidīti!
----------------------------------------------HASENA DRISI / Alžīra/  gleznu izstāde
1.marts - 28.aprīlis


 
     No šā gada 1.marta līdz 28.aprīlim Bauskas muzeja izstāžu zālē  apskatāma jauna, bet jau populāra Alžīras gleznotāja Hasena Drisi personālizstāde.
    Hasens Drisi (Hacen Drici) dzimis 1982. gada 14. decembrī. Viņš ir berberu pēctecis, Ziemeļāfrikas pamatiedzīvotājs. Pārvalda berberu, franču un nedaudz angļu valodu. Aktīvi interesējas par mākslu un arhitektūru. Viņa interesi par mākslu rosinājusi māte, kura pati bijusi aizrautīga māksliniece, kas pārzināja berberu māla trauku un gobelēnu izgatavošanas noslēpumus.
     2009.gadā Hasens Drisi absolvējis Alžīras Daiļo mākslu augstskolu un no 2004.gada piedalās grupu izstādēs.
Hasena darbus var raksturot kā arhitektūras abstrakcionismu, kuros  saskatāma dziļa filozofija.

Būsiet laipni gaidīti!
----------------------------------------------
----------------------------------------------

Muzejā  varat nopirkt grāmatu "BAUSKA - pilsēta, kurā satiekas..." . Autori Raitis Ābelnieks un Aigars Urtāns.  Cena € 10.00.
Grāmata vēsta par Bauskas vēsturi dažādos laika posmos, gūsiet ieskatu dažādās pilsētas dzīves jomās, interesantiem atgadījumiem, baušķeniekiem un ielu stāstiem
----------------------------------------------
Lieliem un maziem muzeja apmeklētājiem piedāvājam ielūkoties "PASAKU NAMIŅĀ"
 
                       

Pasaku namiņā dzīvo princeses un prinči, fejas, musketieri un dažādi zvēriņi.
Apskatāmas arī mūsdienu rotaļlietas un autorlelles, kā arī dažādas kolekcijas, kurās ir 19. un 20.gadsimta oriģināli vēsturiski eksponāti. 
P.S. Pasaku rūķis atļauj ieiet tikai pa 3 apmeklētājiem.
----------------------------------------------
                             DĀVINĀJUMS MUZEJAM NO KANĀDAS
Bauskas muzejs jūnija mēnesī saņēma dāvinājumā no Kanādā dzīvojošās Arnolda Nulīša krustmeitas - Gundegas Vilks (dzimusi Smilga),  trīs Arnolda Nulīša gleznas: “Lasītāja”, "Vētra", “Kad zeme dus”.
Gundega Vilks, cēlusies no Rudlapu dzimtas un bija saglabājusi šīs gleznas.
Jēkabs Rudlapa strādāja par skolotāju Codes pagastā 45 gadus un mācīja arī Arnoldu Nulīti. Skolotājs dzīvojis kaimiņos Arnolda vecākiem Krūklāju mājās. Jauneklis tur bieži ciemojies un apspriedis dažādas “pasaules” un mākslas lietas. Arnolda mājās visi strādājuši lauku darbus un nevienam nebijis pa prātam viņa iestāšanās Mākslas Akadēmijā un „dīkdienība”.
 Krūklāju meita 1936.gadā apprecējās ar Krišu Smilgu un viņu pirmā meita Gundega kļuva par Arnolda krustmeitu. Smilgu ģimeni viņš uzskatījis par saviem vienīgajiem radiem Kanādā.
Arī Bauskas 1.vidusskolai dāvinātās gleznas, ko 2003.gadā atveda Brūmeļu Andrejs, nāk no Smilgu dzimtas Kanādā.     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 80863

Pēdējās izmaiņas: 2019-03-23

Google