AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

24. oktobrī plkst. 17.00
atklās 
INGAS JURĀNES izstādi "ATMIŅAS UN SAPŅI"
Gleznas, grafikas un zīmējumi.

/24.10.- 26.11. / 

Izstādē būs aplūkojama dažādu darbu kolekcija. Ainavas, Latvijas meži un ūdeņi. Baltijas jūras motīvi un kāds dienvidjūras skats. Zināmi gadalaiki un nezināmas "fantāziju" sezonas. Reālas un sirreālas vietas, skati un lietu kompozīcijas. Dekoratīvi, ornamentāli zīmējumi un grafikas. Dažādi un raibi darbi - kontrastaina kopaina. Attēloti gan redzēti skati, gan izdomātas kompozīcijas. Raibi atmiņu mirkļi krājas. Sapņi noskaidrojas, un notiek…

Izstādē eksponētie darbi apkopoti un atlasīti vairāku gadu garumā, kopš aptuveni 1999. gada. Grafikas tapušas laikā no 2001. līdz 2006. gadam. Lielākā gleznu un zīmējumu daļa tapusi pēdējo piecu gadu laikā. Zīmējumi veidoti akvarelī vai jauktās tehnikās. Grafikas veidotas kologrāfijas un monotīpijas tehnikās. Gleznas veido lielāko izstādes daļu, un tās tapušas eļļas, akrila, kā arī jauktās tehnikās. Citiem vārdiem, bez robežām - zīmētas gleznas un gleznoti zīmējumi.

Māksliniece dzīvo un strādā Rīgā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas nodaļu. Ieguvusi maģistra grādu. Absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas koledžu, keramikas nodaļu. Sarīkojusi 4 personālizstādes un regulāri piedalās grupu izstādēs un plenēros. Darbi atrodas privātās kolekcijās gan Latvijā, gan ārzemēs. Strādājusi par pasniedzēju Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolā. Gūta pieredze arī dažādās kompānijās un reklāmas aģentūrās, veicot mākslinieka pienākums. Kopš 2001. gada strādā patstāvīgi.

 
----------------------------------------------
Piektdien, 27.oktobrī plkst. 19.00 
"VEĻU VAKARS"
 
Ieejas maksa - biļetes cena:
pieaugušajiem  € 1.40
skolēniem € 0.70
 
Būsiet laipni gaidīti!
----------------------------------------------
----------------------------------------------
----------------------------------------------
No 5. līdz 31. oktobrim Bauskas muzeja izstāžu zālē  skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas, Tekstilmākslas apakšnozares studentu darbu izstāde “TUMULTS – satraukuma vibrācijas”. Jaunie, topošie mākslinieki veidojuši darbus, kuros pievērsušies dažādām sev un sabiedrībai aktuālām tēmām.
Izstādes ekspozīcija sevī ietver daudzpusīgus, gan idejiskā, gan tehniskā izpildījuma ziņā radītus darbus.  Tostarp apskatāmi arī vairāki studentu maģistra un bakalaura darbi,  kuros varam pārliecināties par studentu tehniskajām prasmēm un daudzpusīgo domu lidojumu.
Atsevišķi izstādes darbi radīti no vilnas, kā piemēram Agneses Tukānes darbs “Durvis” vai Kristīnes Rublovskasbakalaura darbs “Aizmirstība”, kurā vilnas vēlums kombinēts ar readymade sadzīvē pielietojamiem priekšmetiem, radot trīsdimensionālu tekstilmākslas objektu grupu.
Ļoti interesantu autortehnikā risinātu darbu “Ne savā ādā” radījusi maģistrantūras absolvente Santa Paula . Darbs sastāv no četriem telpiskiem, dažādu izmēru tekstilmateriālu objektiem.
Arī Kristīnes Martinovas bakalaura darbs ir savā ziņā progresīvs, jo tehniski veidots pēc diorāmas principa un atrisināts nelielu skapīšu modelī.
Katra studenta darbs, kas apskatāms šajā izstādē, būtu pieminēšanas vērts, tādēļ laipni lūgti apmeklēt izstādi un apskatīt darbus klātienē.


Diāna Janušone
LMA Tekstila laboratorijas laboratorijas vadītāja, lektore 
 
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


* Tradicionālie pasākumi Bauskā un apkārtnē šeit:    http://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi/pasakumi-bauska-un-apkartne-2017

* Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* Samsung jauno tehnoloģiju darbnīcas „Iemācies un radi" ietvaros bērni un jaunieši no Īslīces SOS bērnu ciemata, kā arī Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta radīja informatīvu video par Bauskas muzejuhttp://www.youtube.com/watch?v=hGFJld7PFPQ&feature=player_detailpage
 
* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 43037

Pēdējās izmaiņas: 2017-10-20

Google