AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

Papīra brīnumi
MākslinieceS, kolekcionāres Tamāras Čudnovskas izstādeNo 23. janvāra līdz 29. martam Bauskas muzejā būs skatāma mākslinieces, kolekcionāres Tamāras Čudnovskas izstāde “Papīra brīnumi”.

Izstādi veido vairāk kā pieci simti dažādi, šķietami trauslā materiāla -  papīra, priekšmeti. Papīra lelles, kartona teātri un leļļu mājas, dzīvnieku un transporta līdzekļu figūras, galda spēles un citi iepazīstinās izstādes apmeklētājus ar sava laikmeta raksturīgākajām iezīmēm un papīra rotaļlietu izgatavošanas vēsturi. Izstādē iekļauti oriģināli priekšmeti, kuri ir izturējuši laika pārbaudi, kā arī mūsdienu reprodukcijas un seno papīra rotaļlietu kopijas, kas izgatavotas īpaši šai izstādei.

Izstāde sola piedzīvojumu gan tiem, kuriem jau no bērnības ir pazīstamas papīra rotaļlietas, gan tiem, kuriem tikšanās ar papīra rotaļlietām būs pirmo reizi.

Izstādes atklāšana 23. janvārī plkst. 16.00.
Izstādes atklāšanā īpaši gaidīti bērni, jo viņiem sagatavotas dāvanas no Bauskas muzeja.
 
----------------------------------------------
Daudzkrāsainā Uganda
Raitis Ābelnieks. Fotoizstāde


No šā gada 10. janvāra līdz 25. februārim Bauskas muzejā būs skatāma vēsturnieka, fotogrāfa Raita Ābelnieka foto izstāde “Daudzkrāsainā Uganda”.

Raita Ābelnieka fotoizstāde “Daudzkrāsainā Uganda” ienes košākus akcentus mūsu visai pelēcīgajā šā gada ziemas sezonā. Tās ir fotogrāfijas, kas tapušas ekvatora tuvumā, vietā, kur valda mūžīgā vasara, un laikā, kad Latvija bija aukstā gadalaika varā.

Fotogrāfijās fiksēta Āfrikas dzīvnieku daudzveidība to dabiskajā vidē – džungļos, savannā un ūdenskrātuvēs, kā arī vietējie iedzīvotāji no dažādiem sabiedrības slāņiem un etniskām grupām.

Foto izstādes atklāšana šā gada 10. janvārī plkst. 16.00
 
----------------------------------------------
Tautas lietišķās mākslas studijas "BAUSKA"
                                          informācija nodarbību dalībniekiem

                            
ROKDARBU NODARBĪBAS -  katru trešdienu
                                           
 /pārcelta no otrdienas/
                                         
 plkst.14.00 un plkst. 17.30

Pētīsim un izšūsim monogrammas, gatavosim pērļu jostas, arī adīsim un tamborēsim…
Dalības maksa € 1.40 (muzeja ieejas biļete)

Gaidīsim!

----------------------------------------------
   Bauskas muzejā īstenots projekts
 Unikāla 18.gs. spēļu galdiņa restaurācija
Bauskas muzeja ekspozīcijas vajadzībām”

      Piedaloties LATVIJAS VALSTS MEŽU ATBALSTĪTĀS ZEMGALES KULTŪRAS PROGRAMMAS 2019 PROJEKTU KONKURSĀ, un saņemot   1500,00 EUR finansiālu atbalstu, muzejā tika īstenots projekts,  sadarbojoties ar Bauskas restaurācijas uzņēmumu SIA ”Intarsija”, laika posmā no 2.maija līdz 15.decembrim.
Kopējā projekta tāme pilnīgai mēbeles restaurācijai ir 3029.84 EUR. 
Līdz ar to spēļu galdiņš ir restaurēts daļēji par 1500.00 EUR.
     Šāda veida spēļu galds Queen Anne (Anglija, autors nezināms), datēts  18.gadsimta otrā pusē,  stila formās,  dažādām funkcijām transformējama mēbele,  ir  nozīmīgs un sarežģīts mēbeļu mākslas paraugs  un Latvijas muzejos nav saglabājies. Tas  ir ļoti rets un unikāls ieguvums pat Eiropas kultūrvēstures mērogā. Galdiņš izgatavots no sarkankoka un bērza masīvkoka, sarkankoka nažfiniera, melnkoka, kaula un  misiņa furnitūras.
     Unikālais priekšmets piederēja ilggadējam (no 1944. gada) Bauskas mācītājam Paulam Žibeikam (1910–2006).  Priekšmets muzeja krājumā iekļauts 2017.gadā kā dāvinājums no vietējās luterāņu draudzes mācītāja P. Žibeika kustamā un nekustamā īpašuma mantinieces.
      Restaurētā mēbele tiks eksponēta Bauskas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, kura veltīta Bauskas pilsētas materiālajai un garīgajai kultūrai 18. gadsimtā. To paredzēts izstādīt arī 2020. gadā muzejā iecerētajā izstādē, kura būs veltīta tā agrākā īpašnieka – ilggadējā Bauskas mācītāja un prāvesta Paula Žibeika (1910-2006) simtdesmitgadei un Žibeiku ģimenei.
      Projekta rezultātā tiek  īstenots viens no Valsts kultūrpolitikas stratēģiskā mērķa rīcības uzdevumiem: par nacionālo kultūras vērtību - Zemgales kultūrvēsturiskā  mantojuma saglabāšanu, uzturēšanu un pieejamību. Muzeja apmeklētājiem tiks radīts priekšstats  par 19. un 20.gadsimta Zemgales kultūrvēsturisko vidi,  kultūras daudzveidību un nacionālo krājumu Bauskas novadā.
 
     2019.gadā V. Plūdoņa muzejā īstenots projekti:
- “V. Plūdoņa muzeja ekspozīcijas mēbeļu restaurācija” ar EUR 2000.00  Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmu 2019,
- “Ekspozīcijas “Lejenieku saimniecība” izveide” ar VVKF atbalstu EUR 2000.00
----------------------------------------------
Lieliem un maziem muzeja apmeklētājiem piedāvājam ielūkoties "PASAKU NAMIŅĀ"
 
                       

Pasaku namiņā dzīvo princeses un prinči, fejas, musketieri un dažādi zvēriņi.
Apskatāmas arī mūsdienu rotaļlietas un autorlelles, kā arī dažādas kolekcijas, kurās ir 19. un 20.gadsimta oriģināli vēsturiski eksponāti. 
P.S. Pasaku rūķis atļauj ieiet tikai pa 3 apmeklētājiem.
----------------------------------------------
Bauskas muzejs 8.jūnijā piedalījās Vispasaules publiskās adīšanas dienā.
Aktīvi darbojās un savas prasmes rādīja  adītājas un tamborētājas.

Tā mēs darbojamies!                   
----------------------------------------------

   Nominācijā «Restaurācija»
Bauskas muzeja atjaunotā ēka ieguva trešo vietu 


     Jau 21.gadu  šogad notika Latvijas būvniecības nozares 20 sabiedrisko organizāciju organizēta  skate «Gada labākā būve Latvijā 2018».  Tās mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa galarezultātu – būvi.
     Pavisam konkursā bija pieteikti 80 objekti un paziņoti konkursa «Gada labākā būve Latvijā 2018» uzvarētāji 10 nominācijās.
    Lepojamies!
----------------------------------------------
                             DĀVINĀJUMS MUZEJAM NO KANĀDAS
Bauskas muzejs jūnija mēnesī saņēma dāvinājumā no Kanādā dzīvojošās Arnolda Nulīša krustmeitas - Gundegas Vilks (dzimusi Smilga),  trīs Arnolda Nulīša gleznas: “Lasītāja”, "Vētra", “Kad zeme dus”.
Gundega Vilks, cēlusies no Rudlapu dzimtas un bija saglabājusi šīs gleznas.
Jēkabs Rudlapa strādāja par skolotāju Codes pagastā 45 gadus un mācīja arī Arnoldu Nulīti. Skolotājs dzīvojis kaimiņos Arnolda vecākiem Krūklāju mājās. Jauneklis tur bieži ciemojies un apspriedis dažādas “pasaules” un mākslas lietas. Arnolda mājās visi strādājuši lauku darbus un nevienam nebijis pa prātam viņa iestāšanās Mākslas Akadēmijā un „dīkdienība”.
 Krūklāju meita 1936.gadā apprecējās ar Krišu Smilgu un viņu pirmā meita Gundega kļuva par Arnolda krustmeitu. Smilgu ģimeni viņš uzskatījis par saviem vienīgajiem radiem Kanādā.
Arī Bauskas 1.vidusskolai dāvinātās gleznas, ko 2003.gadā atveda Brūmeļu Andrejs, nāk no Smilgu dzimtas Kanādā.     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
----------------------------------------------

Cienījamie muzeja apmeklētāji!

* Mēs vēlamies, lai par norisēm muzejā uzzina sabiedrība, tāpēc muzeja pasākumos var tikt veikta foto un video fiksācija, kas vēlāk atspoguļojas interneta sociālajās vietnēs. Ja nevēlaties, ka tiekat fotografēts/filmēts,  lūdzam informēt fotogrāfu vai muzeja darbiniekus.

* Informējam, ka muzejā ar bankas kartēm neapkalpojam.  


Paldies par sapratni!

----------------------------------------------
PASĀKUMI: BAUSKA UN APKĀRTNE 2019
https://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi


* IENĀC VIRTUĀLĀ EKSKURSIJĀ BAUSKAS MUZEJĀ, TAUTAS LIETIŠĶĀS MĀKSLAS STUDIJĀ "BAUSKA" un V.PLŪDOŅA MUZEJĀ:
Apskati un nāc ciemos!
 http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska
 
----------------------------------------------


Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 88966

Pēdējās izmaiņas: 2020-01-21

Google