AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

PASĀKUMI BAUSKA UN APKĀRTNE 2019
https://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi


* Ienāc virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos!
 http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


 
----------------------------------------------

Vēl tikai līdz 24.februārim


                               Izoldas Gaigalaites – Žagrakalienes tērpu izstāde                                                          
Tekstils nodrošina plašas iespējas māksliniekiem izpausties. Izoldas radošais darbs kā tekstilmāksliniecei un mākslas skolotājai sākās pirmajos studiju gados. Bija iespēja apgūt dažādas jomas – gobelēnus interjerā, izšūšanas tehnikas, dažādu audumu rotājumus, mini tekstilu un tā savienojumu ar citām mākslas formām, veidot apģērbu kolekcijas.
Bet par vissvarīgāko mākslinieces dzīvē kļuva aušana.  Septiņi gadi pagāja pie stellēm, eksperimentējot un esot radošos meklējumos. Audumi tika austi dažādos rāmjos, apvienojot dažādu formu dzijas, tekstūras, kompozīcijas un krāsas. Rezultātā darbi bieži kļuva par pavedienu gleznām – nevis krāsu.
Izoldas aušanas formas bieži vien ir pašpietiekamas un  tiek izmantotas kā detaļas. Apvienot vairākas detaļas, rodas arvien jauni un interesanti tērpi. Tie ir šodienas risinājumi tekstila dizainam, lai gan tā tehniskais izpildījums mums atgādina vikingu laiku.
 
 Vilijusa Žagrakaļa foto renesanse
Kas ir sens, tas atdzims.
19.gadsimts – laiks, kad dzima fotogrāfija. 1873.gadā britu izgudrotājs W.Wilis izgudroja un patentēja platīna drukāšanas procesu. Par šo panākumu Fotogrāfijas biedrība viņu apbalvoja ar dažādiem apbalvojumiem.
Platīna drukāšanas process bija populārs līdz Pirmajam pasaules karam . Kara laikā augsto platīna cenu dēļ, tas tika aizmirsts. Procesu atjaunoja pēc 80 gadiem ASV, un tagad to parasti sauc par drukas procesu.
Vilijusam vienmēr bijusi interese par alternatīvo fotogrāfiju, tāpēc tika izmēģināti dažādi drukas procesi. Zinot, ka tā ir veca drukāšanas metode, tas prasīja daudz laika un pacietības, bet tā rezultātā autors izvēlējies savu iecienītāko platīna – pallādija procesu. Rezultātu var aplūkot šajā izstādē.
Šo fotogrāfiju izveidošanai, iemūžinot gaismu, nepieciešams ilgs laiks un pieredze. Tā ir māksla-  ilgstošu attēlu izveidošana un prakse, iemūžinot gaismu.
----------------------------------------------

 Bauskas Mākslas skolas 30 gadu jubilejai
veltīta absolventu darbu izstāde
līdz 5.martam
 
        Izstādē ar saviem darbiem piedalās vairāk nekā 25 skolas absolventi, kuri profesionālās izglītības iestādē ir mācījušies no 1989. gada līdz mūsdienām. 
       Kopš 2017. gada 1. septembra Mākslas skolai ir mainīts statuss – tagad tā ir apvienota profesionālās izglītības iestāde - Bauskas Mūzikas un mākslas skola (BMMS). Katra skola darbojas atsevišķā ēkā gluži tāpat kā agrāk: mākslas nodaļa atrodas Dārza ielā, bet mūzikas – Upmalas ielā. Taču radniecīgu skolu apvienošana ir pavērusi daudz plašākas attīstības un radošu projektu īstenošanas iespējas.
      BMMS mākslas nodaļā pašlaik mācās 136 audzēkņi. Darbojas sagatavošanas grupas, jauniešu un pieaugušo tālākizglītības programmas. Bauskas Mākslas skolas jubilejas izstāde būs pārstāvēta ar mākslas dažādu veidu un žanru daudzveidību. BMMS direktores vietnieks Ainārs Pastors informē, ka ekspozīcijā iekļauti grafikas, glezniecības, tēlniecības, tekstilmākslas, keramikas, stikla mākslas, dizaina, tekstilmākslas, vēsturisko stilu tērpu, rotu meistaru darbi, multimediju mākslinieku prezentācijas, kā arī dažu arhitektu jaunākie projekti. Izstādē piedalīsies vairāki absolventi, kuru darbi ir guvuši ļoti augstu novērtējumu gan Latvijā, gan pasaulē: gleznotājs un grafiķis Atis Jākobsons, multimediju māksliniece Kate Krolle, fotomākslinieks Reinis Hofmanis. Viņi ir Bauskas Mākslas skolas 1999. gada absolventi. Ļoti daudzi Bauskas Mākslas skolas absolventi ir izcili speciālisti citās nozarēs – valodniecībā, informāciju tehnoloģijās, mākslas pedagoģijā, profesionālajā sportā un citur. Piemēram, Inese Tarvida, pašlaik ir viena no pasaules redzamākajām līderēm taekvondo.                                                                                                             
    Mazliet no vēstures. Bauskas Mākslas skolu 1989. gadā nodibināja Bauskas rajona izpildkomiteja. Pirmā tās direktore, satura un standartu izveidotāja bija māksliniece Inese Hofmane. Skolas dibināšanas ideju dedzīgi atbalstīja pašvaldības toreizējie vadošie darbinieki Ģirts Bernauts  /1951–2018/ un Aleksandrs Paklons.
 Izstāde būs apskatāma līdz 5.martam.

Būsiet laipni gaidīti!

 
----------------------------------------------

 
     No šā gada 1.marta līdz 28.aprīlim Bauskas muzeja izstāžu zālē būs apskatāma jauna, bet jau populāra Alžīras gleznotāja Hasena Drisi personālizstāde.
    Hasens Drisi (Hacen Drici) dzimis 1982. gada 14. decembrī. Viņš ir berberu pēctecis, Ziemeļāfrikas pamatiedzīvotājs. Pārvalda berberu, franču un nedaudz angļu valodu. Aktīvi interesējas par mākslu un arhitektūru. Viņa interesi par mākslu rosinājusi māte, kura pati bijusi aizrautīga māksliniece, kas pārzināja berberu māla trauku un gobelēnu izgatavošanas noslēpumus.
     2009.gadā Hasens Drisi absolvējis Alžīras Daiļo mākslu augstskolu un no 2004.gada piedalās grupu izstādēs.
Hasena darbus var raksturot kā arhitektūras abstrakcionismu, kuros  saskatāma dziļa filozofija.

Izstāde būs apskatāma no 1.marta līdz 28.aprīlim.
Būsiet laipni gaidīti!
----------------------------------------------

Muzejā  varat nopirkt grāmatu "BAUSKA - pilsēta, kurā satiekas..." . Autori Raitis Ābelnieks un Aigars Urtāns.  Cena € 10.00.
Grāmata vēsta par Bauskas vēsturi dažādos laika posmos, gūsiet ieskatu dažādās pilsētas dzīves jomās, interesantiem atgadījumiem, baušķeniekiem un ielu stāstiem
----------------------------------------------
Lieliem un maziem muzeja apmeklētājiem piedāvājam ielūkoties "PASAKU NAMIŅĀ"
 
                       

Pasaku namiņā dzīvo princeses un prinči, fejas, musketieri un dažādi zvēriņi.
Apskatāmas arī mūsdienu rotaļlietas un autorlelles, kā arī dažādas kolekcijas, kurās ir 19. un 20.gadsimta oriģināli vēsturiski eksponāti. 
P.S. Pasaku rūķis atļauj ieiet tikai pa 3 apmeklētājiem.
----------------------------------------------
----------------------------------------------
                             DĀVINĀJUMS MUZEJAM NO KANĀDAS
Bauskas muzejs jūnija mēnesī saņēma dāvinājumā no Kanādā dzīvojošās Arnolda Nulīša krustmeitas - Gundegas Vilks (dzimusi Smilga),  trīs Arnolda Nulīša gleznas: “Lasītāja”, "Vētra", “Kad zeme dus”.
Gundega Vilks, cēlusies no Rudlapu dzimtas un bija saglabājusi šīs gleznas.
Jēkabs Rudlapa strādāja par skolotāju Codes pagastā 45 gadus un mācīja arī Arnoldu Nulīti. Skolotājs dzīvojis kaimiņos Arnolda vecākiem Krūklāju mājās. Jauneklis tur bieži ciemojies un apspriedis dažādas “pasaules” un mākslas lietas. Arnolda mājās visi strādājuši lauku darbus un nevienam nebijis pa prātam viņa iestāšanās Mākslas Akadēmijā un „dīkdienība”.
 Krūklāju meita 1936.gadā apprecējās ar Krišu Smilgu un viņu pirmā meita Gundega kļuva par Arnolda krustmeitu. Smilgu ģimeni viņš uzskatījis par saviem vienīgajiem radiem Kanādā.
Arī Bauskas 1.vidusskolai dāvinātās gleznas, ko 2003.gadā atveda Brūmeļu Andrejs, nāk no Smilgu dzimtas Kanādā.     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 79973

Pēdējās izmaiņas: 2019-02-20

Google