AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ AKTUALITĀTES \


AKTUALITĀTES UN JAUNUMI

PASĀKUMI: BAUSKA UN APKĀRTNE 2019
https://www.tourism.bauska.lv/lv/pasakumi


* IENĀC VIRTUĀLĀ EKSKURSIJĀ BAUSKAS MUZEJĀ, TAUTAS LIETIŠĶĀS MĀKSLAS STUDIJĀ "BAUSKA" un V.PLŪDOŅA MUZEJĀ:
Apskati un nāc ciemos!
 http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska
 
----------------------------------------------
Marīte Collard
par sevi
 
   Visu mūžu esmu gribējusi pieskarties skaistumam, darbos izteikt savas domas un pārdzīvojumus. 1997. gadā apskatot tekstilmozaīkas (stepēta audekla darinājumi) darbu izstādi, sapratu, ka tas ir tas, kas mani saista visvairāk.
Pirmās manas tekstilmozaīkas  bija tradicionālas, bet es jutu, ka tas ir tikai sākums kaut kam interesantam. Daudz zināšanu par šo tehniku ieguvu 2002 gadā, dzīvojot ASV. Tur ir radīta vesela industrija, kas piedāvā iespēju iegādāties tekstilmozaīkas izgatavošanai nepieciešamos materiālus - audumus, krāsas, darba rīkus. Mani Amerikā veidotie darbi bija tradicionāli -   apguvu tehniku un audumus.
 2013.gadā, atgriezusies Lietuvā, sāku vairāk eksperimentēt. Lai arī man ļoti patīk tradicionālas lietuviešu nebalināta lina tekstilijas, taču tomēr vairāk  mani saista spilgtās krāsas. Tāpēc es pati krāsoju audumus.
Iedvesmojos, vērojot apkārtējo vidi, īpaši dabu -  puķes, kokus, lapas, akmeņus, ūdeni. Taču mani darinājumi neatspoguļo reālo pasauli, tajos akcentētas dabā novērotas līnijas, formas, krāsas, cenšoties noķert kustību. Tie ir abstrakti Tagad jau labi pārvaldu dažādas šūšanas tehnikas un tas man dod radošu brīvību.
   Esmu Latvijas Tekstilmozaīkas biedrības biedre, Amerikas Tekstilmozaīkas biedrības biedre un SAQA – starptautiskās tekstilmozaīkas mākslas biedrības biedre.
   Mana darbi ir eksponēti izstādēs Latvijā, Somijā, Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Itālijā, Kanādā, ASV, Ķīnā, Krievijā. Daļa no tiem ir iekļauta starptautiskās kolekcijās: „Brīnišķīgās vīna krāsas”, „Pretestības pavedieni”, „Betons un zālājs”, „Plaši horizonti I”, „Plaši horizonti II”, „Ražots Eiropā I”, „Ražots Eiropā II”, „Ceļojums uz Pasaules malu”.
 
 
Izstāde apskatāma no 5.jūlija līdz 30.jūlija

 
----------------------------------------------
 
Bauskas novada svētku ietvaros
 
izstāde veltīta
 Bauskas 410 gadu jubilejai
"Bauska bildēs" 
   Izstāde “Bauska bildēs” ir vizuāls turpinājums pagājušā gadā muzejā iznākušajai grāmatai “Bauska – pilsēta, kurā satiekas…”.
   Izstādes autore, Bauskas muzeja galvenā krājuma glabātāja Ilva Strautzele, apkopojusi fotomateriālu no Bauskas muzeja un citu Latvijas muzeju krājumiem, Latvijas Nacionālā arhīva un citām krātuvēm, kā arī no privātpersonu kolekcijām, kurās redzama Bauskas vecpilsētas apbūve kopš 19.gs. beigām.  Vēsturiskās fotogrāfijas lieliski papildina mūsdienu fotogrāfu Māra Kreitenberga, Arņa Indrika un Raita Ābelnieka fotogrāfijas, kas skaudri parāda to, kādu esam saglabājuši Bauskas vecpilsētu, un liek aizdomāties, ko atstāsim nākamajām paaudzēm.
Izstāde būs apskatāma līdz 3.septembrim.
Būsiet laipni gaidīti!
----------------------------------------------
  

Tā mēs darbojamies!
                   
----------------------------------------------

   Nominācijā «Restaurācija»
Bauskas muzeja atjaunotā ēka ieguva trešo vietu 


     Jau 21.gadu  šogad notika Latvijas būvniecības nozares 20 sabiedrisko organizāciju organizēta  skate «Gada labākā būve Latvijā 2018».  Tās mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa galarezultātu – būvi.
     Pavisam konkursā bija pieteikti 80 objekti un paziņoti konkursa «Gada labākā būve Latvijā 2018» uzvarētāji 10 nominācijās.
    Lepojamies!
----------------------------------------------
----------------------------------------------
Lieliem un maziem muzeja apmeklētājiem piedāvājam ielūkoties "PASAKU NAMIŅĀ"
 
                       

Pasaku namiņā dzīvo princeses un prinči, fejas, musketieri un dažādi zvēriņi.
Apskatāmas arī mūsdienu rotaļlietas un autorlelles, kā arī dažādas kolekcijas, kurās ir 19. un 20.gadsimta oriģināli vēsturiski eksponāti. 
P.S. Pasaku rūķis atļauj ieiet tikai pa 3 apmeklētājiem.
----------------------------------------------
                             DĀVINĀJUMS MUZEJAM NO KANĀDAS
Bauskas muzejs jūnija mēnesī saņēma dāvinājumā no Kanādā dzīvojošās Arnolda Nulīša krustmeitas - Gundegas Vilks (dzimusi Smilga),  trīs Arnolda Nulīša gleznas: “Lasītāja”, "Vētra", “Kad zeme dus”.
Gundega Vilks, cēlusies no Rudlapu dzimtas un bija saglabājusi šīs gleznas.
Jēkabs Rudlapa strādāja par skolotāju Codes pagastā 45 gadus un mācīja arī Arnoldu Nulīti. Skolotājs dzīvojis kaimiņos Arnolda vecākiem Krūklāju mājās. Jauneklis tur bieži ciemojies un apspriedis dažādas “pasaules” un mākslas lietas. Arnolda mājās visi strādājuši lauku darbus un nevienam nebijis pa prātam viņa iestāšanās Mākslas Akadēmijā un „dīkdienība”.
 Krūklāju meita 1936.gadā apprecējās ar Krišu Smilgu un viņu pirmā meita Gundega kļuva par Arnolda krustmeitu. Smilgu ģimeni viņš uzskatījis par saviem vienīgajiem radiem Kanādā.
Arī Bauskas 1.vidusskolai dāvinātās gleznas, ko 2003.gadā atveda Brūmeļu Andrejs, nāk no Smilgu dzimtas Kanādā.     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
----------------------------------------------
* Tev ir iespēja pabūt virtuālā ekskursijā Bauskas muzejā, Tautas lietišķās mākslas studijā "Bauska" un V.Plūdoņa muzejā.
Apskati un nāc ciemos! http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska


Muzeja plašākai  pieejamībai  piedāvājam QR kodu mobilajai aplikācijai
*Muzejs piedāvā apmeklētājiem īpašas izglītojošas  ekskursijas programmas. Piedāvājumu skatīt sadaļā  "ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=62

* Ziemassvētku ieskaņas pasākums bērniem  "Ak, eglīte": 
https://plus.google.com/u/0/b/107233232360521142334/107233232360521142334/posts/d6UWWZo913H?pid=6198357758998161714&oid=107233232360521142334

* No 2015.gada 1.janvāra Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja nosaukums  mainīts uz nosaukumu "BAUSKAS MUZEJS", bet muzeja struktūrvienības V. Plūdoņa memoriālā muzeja "LEJENIEKI" nosaukums - "V. PLŪDOŅA MUZEJS".   Bauskas novada domes lēmums 27.11.2014.
----------------------------------------------


Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 84219

Pēdējās izmaiņas: 2019-07-05

Google