AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS \


ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS


 

Līdz ar remotdarbu uzsākšanu Bauskas muzejā, uz nenoteiktu laiku apmeklētājiem slēgta ekspozīcija "Bauska laikā un cilvēki Bauskā 20. gadsimtā", kā arī nenotiek izglītojošā programma "Piedzīvojums Bauskā 20. gadsimtā"

Izglītojošā programma
 
 "Piedzīvojums  Bauskā 20. gadsimtā"

www.youtube.com/watch?v=vCCJr1G_HC4 

Izglītojošas programmas “Piedzīvojums Bauskā 20. gadsimtā” dalībnieki tiek iepazīstināti ar Bauskas vēsturi un sadzīvi no 20. gs. sākuma līdz 70. – 80. gadiem. Programma norit kā atraktīvs stāstījums kopā ar katram laika posmam atbilstošā vēsturiskā apģērbā ģērbtiem pasākuma vadītājiem. 

Bauska 20. gs. sākumā kopā ar vācu bodnieku, kas pieprot arī latviešu un krievu valodu: Dreņģera pārtikas preču un vīna veikals, tēja no patvāra, ūdens kriņģeļi, receptes no vecām pavārgrāmatām, fotografēšanās Pļavenieka foto salonā.

Bauska 20. gs. 20.–30. gados kopā ar izbijušu pilsētnieci, kas ieprecējusies laukos: Baranovska kalēja darbnīca – kā apkalt zirgu, Jučiņa frizētava – kā veidot auksto un karsto ondulāciju, Vīksnes grāmatu, rakstāmu un sīku preču tirgotava, kur pērkams tas, ko citur pat ar brilli neatrast, Gobiņa un Kreicberga skroderdarbīca – ko māk skroderis un kā gludināt ar pletīzeri, populāras 20.–30. gadu melodijas.

Bauska 20. gs. 40.–70. gados kopā ar padomju funkcionāru: kādu postu Bauskai nodarīja karš, ko Bauskā 40. gadu nogalē un 50. gadu sākumā darīja čekisti, „hruščovkas” divistabu dzīvoklis jaunajā Bauskā, lenšu magnetofons atskaņo populāras 60.–70. gadu dziesmas, kādi izskatījās skolēni 70. gados, padomju dziesmu dziedāšana akordeona pavadībā, pēc tam „Maskavas dzidrais” un tosts „Par padomju varu!” ar uzkodām (Водка Московская особая „За власть советов!” и закусочка).
 

Ekspozīcija "Bauska laikā un cilvēki Bauskā 20. gadsimtā" http://www.bauskasmuzejs.lv/i?id=6


Cena grupai:
grupai līdz 10 personām - 30,00 EUR
grupai līdz 20 personām - 45,00 EUR, par katru nākamo personu 2,00 EUR (ja grupā ir vairāk par 20 personām, to dala divās grupās)

Programmas ilgums: 1 h 15 min.
Personu skaits: līdz 20 personām
Valoda: latviešu, krievu

Programmu lūgums pieteikt vismaz piecas dienas iepriekš pa tālruni: 63960508
 
 


 

Lekcijas 


Bauska Pirmā pasaules kara un Brīvības cīņu laikā
Cīņas pie Bauskas Otrā pasaules kara izskaņā 1944. gada vasarā un rudenī
Ebreji Bauskā
Čigānu genocīds Otrā pasaules kara laikā
Ieskats čigānu tautas kultūrā un tradīcijās
Leļļu un rotaļlietu vēsture. Materiāli, konstrukcijas, dizains

  

 Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 99571

Pēdējās izmaiņas: 2021-08-30

Google