AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
Augšpuse \ ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS \


ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS


Muzejs piedāvā apmeklētājiem ekskluzīvas ekskursijas programmas:
"Piedzīvojums Bauskā 20.gs." www.youtube.com/watch?v=vCCJr1G_HC4 
"Laiks spēlēties"  www.youtube.com/watch?v=0uENDV3ocOw 

*********************
 

"Atraktīvs piedzīvojums  Bauskā 20.gadsimtā"

- Bauska 20. gs. sākumā kopā ar vācu bodnieku, kas pieprot arī latviešu un krievu valodu: Dreņģera pārtikas preču un vīna veikals, tēja no patvāra, ūdens kriņģeļi, receptes no vecām pavārgrāmatām, fotografēšanās Pļavenieka foto salonā, ielas muzikants.

 - Bauska 20. gs. 20.–30. gados kopā ar izbijušu pilsētnieci, kas ieprecējusies laukos: Baranovska kalēja darbnīca – kā apkalt zirgu, Jučiņa frizētava – kā veidot auksto un karsto ondulāciju, Vīksnes grāmatu, rakstāmu un sīku preču tirgotava, kur pērkams tas, ko citur pat ar brilli neatrast, Gobiņa un Kreicberga skroderdarbīca – ko māk skroderis un kā gludināt ar pletīzeri, populāras 20.–30. gadu melodijas.

- Bauska 20. gs. 40.–70. gados kopā ar padomju funkcionāru: kādu postu Bauskai nodarīja karš, ko Bauskā 40. gadu nogalē un 50. gadu sākumā darīja čekisti, „hruščovkas” divistabu dzīvoklis jaunajā Bauskā, lenšu magnetofons atskaņo populāras 60.–70. gadu dziesmas, kādi izskatījās skolēni 70. gados, padomju dziesmu dziedāšana akordeona pavadībā, pēc tam „Maskavas dzidrais” un tosts „Par padomju varu!” ar uzkodām (Водка Московская особая „За власть советов!” и закусочка).

Cena: grupai līdz 10 personām - 30,00
 grupai līdz 20 personām - 45,00, par katru nākamo personu - 2,00.
P.S. Par dalību jāmaksā gan skolēniem, gan pensionāriem.
Ja grupa lielāka par 30 personām, to dala divās grupāsProgrammu lūdzam pieteikt  5 dienas iepriekš.

                
 
                           

 

   


                                     
                 
         

 

 *****************
Muzejpedagoģiskās programmas - atraktīvi pasākumi: 
 

"LAIKS SPĒLĒTIES"

Atraktīva izglītojoša programma  dažāda vecuma bērnu un pieaugušo grupām ar bērnu rotaļām un citām evarģēlībām rotaļlietu ekspozīcijā. Auduma lellīšu izgatavošana vai papīra leļļu  un mašīnu izgriešana 3D tehnikā (pēc Jūsu izvēles). 
Cenas:  1.50 ( personai). Programmu lūdzam pieteikt iepriekš .    
                      

 


                                                            “DZĪPARS"
                             Tautas lietišķās mākslas studijā  “BAUSKA” 

Iepazīšanās  ar tekstilšķiedru un tekstilmateriālu daudzveidību. Nodarbībā tiek veidota izpratne par vilnas, zīda, lina, kokvilnas, koka un sintētiskās šķiedras izcelsmi, to apstrādes veidiem, izmantošanu dažādiem mērķiem un lietošanas iespējām. Nodarbības izziņas materiāls veidots kā izglītojoša galda spēle “Dzīpars”.  Praktiskā nodarbībā katrs dalībnieks izgatavo dekoru. TLMS “BAUSKA” austuvē iespēja  aplūkot audēja darba rīku - stelles.
Mērķauditorija: 1.- 3.klašu, 4.-6.klašu  un 7. - 9.klašu grupas.
1.-3. klase. Spēle “Dzīpars”. Vienkāršots stāstījums un izziņas materiāli par tekstilšķiedru izcelsmi – dabiskās (augu, dzīvnieku valsts), ķīmiskās (mākslīgās, sintētiskās). Aplūkotās šķiedras – vilna, lins, kokvilna, zīds, koks, ķīmiskās šķiedras. Aplūkoto šķiedru raksturīgākie pavedienu un tekstilmateriālu paraugi. 
4.-6. klase. Spēle “Dzīpars”. Stāstījums un izziņas materiāli par tekstilšķiedru izcelsmi – dabiskās (augu, dzīvnieku valsts), ķīmiskās (mākslīgās, sintētiskās). Aplūkotās šķiedras – vilna, lins, kokvilna, zīds, koks, ķīmiskās šķiedras. Aplūkoto šķiedru pavedienu un tekstilmateriālu paraugi.
7.-9. klase. Spēle “Dzīpars”. Stāstījums un izziņas materiāli par tekstilšķiedru izcelsmi – dabiskās (augu, dzīvnieku valsts), ķīmiskās (mākslīgās, sintētiskās). Aplūkotās šķiedras – vilna, lins, kokvilna, zīds, koks, ķīmiskās šķiedras. Aplūkoto šķiedru pavedienu un tekstilmateriālu paraugi.
Nodarbības ilgums ~1 stunda. Grupas lielums līdz 30 cilvēkiem.

Grupām. Cena -  € 1,50 (personai). Programmu lūdzam pieteikt iepriekš.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 90547

Pēdējās izmaiņas: 2020-03-31

Google