AKTUALITĀTESĪPAŠS PIEDĀVĀJUMSINFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEMKONTAKTI
TLMS "BAUSKA" \ Tautas lietišķās mākslas studija \

- Tautas lietišķās mākslas studija
- Foto galerija

Tautas lietišķās mākslas studija


Tautas lietišķās mākslas studija "Bauska"

Par Tautas lietišķās mākslas studijas "Bauska" aizsākumu uzskatāms 1957. gada 8. janvāris, kad pēc Bauskas novadpētniecības muzeja direktores Olgas Kuršinskas ierosinājuma tiek izveidots Rokdarbu pulciņš. Par lietišķās mākslas pulciņa vadītāju kļūst rokdarbniece Milda Skane, kura savas aroda zināšanas ieguvusi Kaucmindes mājturības skolā. Tā paša gada 28. februāra laikrakstā "Bauskas darbs" lasāms, ka M. Skanes vadībā dažādus izšuvumus, adījumus un citus rokdarbus darināt mācās 57 pulciņa dalībnieces. Lai rokdarbnieces varētu nodarboties ar aušanu, tiek plānots uzstādīt vienas stelles un steļļu rāmi. 1967. gadā Bauskas lietišķās mākslas pulciņš saņem Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu.

Pašlaik Tautas lietišķās mākslas studija "Bauska" darbojas kā muzeja nodaļa, kas pēta, apkopo un popularizē tautas mākslas tradīcijas. Studijā piedāvā apgūt aušanas un rokdarbu amatu prasmes, ir uzstādītas piecpadsmit stelles. Studijā darbojas 48 dalībnieces.


Apmeklējot Studiju ir lieliska iespēja saņemt konsultācijas par Zemgales novada tautas tērpa komplektēšanu un izgatavošanu, kā arī gūt priekšstatu par krāsām bagāto Zemgales etnogrāfiju.

 

                          
TLMS "Bauskas" karogs. Autore Lauma Lancmane. Karoga sižets izvēlēts, pamatojoties uz studijas neoficiālo, bet draugu un kolēģu vidū zināmo nosaukumu „Jērādiņa”.
Piespraude Studijas simbols - vārpstiņa.


Virtuālā ekskursija TLMS "Bauska" http://www.latvia360.com/lv?search=#city:Bauska
 


 

 

 

 

                                            
Bauskas muzeja Tautas lietišķās mākslas studijas "Bauska" darbi  Daugavpilī

Daugavpils Māla mākslas centra izstāžu zālē šā gada pavasarī bija apskatāma izstāde "Keramika Pinumi Tekstilijas". Izstādi veidoja trīs Tautas lietišķās mākslas studiju darbi: TLMS "Latgale" (keramika), TLMS "Klūga" (pinumi) un TLMS "Bauska" (tekstilijas).

Tautas lietišķās mākslas studiju "Bauska" izstādē pārstāvēja divdesmit divi autori ar vairāk kā simts darbiem.

 

 
SIRSNĪGS PALDIES TLMS "VALDZIŅŠ" VADĪTĀJAI
SANDRAI LISMANEI
PAR PADOMIEM PIRKSTAINO CIMDU ADĪŠANĀ BAUSKĀ 2019. GADA PAVASARĪ!

 
  
 

Bauskas muzejā tapusi Zemgales josta
 
Bauskas muzeja krājumā ir viena no lielākajām Zemgales jostu kolekcijām Latvijā. Tautas lietišķās mākslas studijas "Bauska" vadītāja Sanita Behmane Baibakova  noauda Zemgales jostu. Jostas raksts "aizņemts" no Aijas Ozolas jostu rakstiem, nedaudz pārveidojot. Audēju valodā runājot tika uzmesta bize jostai, tā tika ievilkta stellē, sanītīta un uzsākta aušana. Šis 30 cm posms tapis nepilnās piecās stundās.

        

 Uz augšu Atpakaļ
 
 

izstrādāts: evolution.lv


Valsts Kultūrkapitāla Fonds

ML apskatīta: 99571

Pēdējās izmaiņas: 2021-08-30

Google